تمیز کردن انواع لکه ها از روی فرش در خانه

تمیز کردن لکه فرش

فرش یکی از اجزای اصلی دکوراسیون داخلی منزل است که تاثیر زیادی در زیبایی فضا دارد و طبیعتا پس از مدتی و در اثر رفت‌وآمد، کثیف می‌شود. در نظر داشته باشید، زمانی که لکه‌ای روی فرش ایجاد می‌شود؛ اگر فورا آن را تمیز کنید، نیاز به شستشوی فرش به طور کامل نیست. البته در صورت نیاز به شستشوی کامل فرش باید دقت کنید که انتخاب بهترین قالیشویی در از بین بردن انواع لکه فرش نقش مهمی دارد. گاهی اوقات عدم آگاهی از نوع لکه، جنس فرش و همچنین نحوه شستشو باعث می‌شود که به فرش‌های ارزشمند خود آسیب بزنیم.

هرچند که فرش ها می توانند زیبایی و سرزندگی زیادی به منازل بدهند اما به شدت نیز مستعد کثیف شدن هستند و هر نوع ماده خوراکی و مایعاتی می تواند باعث ایجاد لکه در آنها شود. در اکثر مواقع تمیز کردن لکه ها بلافاصله بعد از ریخته شدن مواد بر روی فرش به راحتی انجام می شود اما چنانچه لکه ها به منافذ و الیاف فرش نفوذ کرده و خشک شود ممکن است کار تمیز کردن آن سخت تر شود. خوشبختانه امروزه انواع مواد خانگی و همچنین شوینده های تخصصی برای تمیز کردن انواع لکه ها از روی فرش در خانه در دسترس هستند و چنانچه این مواد نیز قادر به تمیز کردن کامل لکه ها نشوند می تواند از خدمات قالیشویی استفاده کرد.

در این مقاله از روش‌های تمیز کردن انواع لکه های روی فرش می‌گوییم تا بتوانید عمر مفید قالی خود را افزایش دهید. 

محلول‌های خانگی برای از بین بردن لکه فرش کدامند؟

شما به راحتی می‌توانید، بهترین لکه بر فرش را در منزل خود بسازید. برای این کار کافی است، تنها سری به آشپزخانه خود بزنید و با استفاده از برخی مواد خانگی، لکه فرش را نابود کنید. همواره هنگام ساختن محلول‌های خانگی با استفاده از مواد غذایی یا شیمیایی که در منزل دارید به میزان موادی که استفاده می‌کنید، بسیار دقت داشته باشید. استفاده بیش از حد از برخی مواد اسیدی به فرش شما آسیب وارد کرده و از ارزش آن می‌‌کاهد. همچنین دمای آب نیز در از بین بردن لکه یا تشدید آن نقش دارد.

جنس فرش شما در استفاده از انواع محلول‌ها اهمیت ویژه‌ای دارد. نحوه بردن لکه از فرش دستباف با فرش ماشینی یکسان نیست. همچنین از دیگر مواردی که باید مدنظر قرار دهید، رنگ فرش است. فرش‌های سفید و کرم بیش از دیگر رنگ‎‌ها در معرض کثیفی هستند و شما هنگام انتخاب لکه‌بر خانگی باید در نظر داشته باشید که به پخش شدن لکه روی فرش کمک نکنید. در ادامه به برخی از مواد ارزان‌ قیمت و در دسترسی که برای بردن لکه به کار شما می‌آیند، اشاره می‌کنیم.

بهترین لکه بر فرش و مبل

همانطور که گفته شد افراد می توانند از انواع مواد خانگی و مواد شیمیایی برای تمیز کردن انواع لکه ها از روی فرش، موکت، گلیم، مبل و … استفاده کنند. انتخاب بهترین لکه بر فرش و مبل باید بر اساس نوع پارچه، الیاف، نوع باف فرش و همچنین نوع لکه ها انجام شود چرا که ممکن است تعدادی از مواد تمیز کننده به فرش ها و مبل ها آسیب وارد کنند. خوشبختانه امروزه انواع شامپو فرش ها و مواد شوینده نانو با فرمولاسیون اختصاصی تولید می شوند و هر کدام از آنها می توانند برای فرش ها، مبل ها، موکت ها و گلیم های خاص استفاده شوند.

ما یک مقاله در مورد روش شستشوی فرش با مواد نانو نوشته ایم که می توانید آن را مطالعه کنید.

علاوه بر شوینده های شیمیایی، محلول های دیگری همچون هیدروژن پراکسید، محلول سرکه سفید و آب، محلول آب جوش و جوش شیرین، محلول آب و نمک، محلول آب، هیدروژن پراکسید و سدیم کربنات و محلول آب و آمونیاک می توانند لکه بری مناسبی از روی فرش و مبل داشته باشند. افراد می توانند برای استفاده بهتر از محلول های پاک کننده از خدمات قالیشویی آنلاین و مشاوره های کارشناسان استفاده کنند و بهترین لکه بر را به کار ببرند.

استفاده از پراکسید هیدروژن

پراکسید هیدروژن یکی از موادی است که برای تمیز کردن لکه چربی مورد استفاده قرار می‌گیرد. کافی است، یک قاشق غذاخوری از پراکسید هیدروژن را در یک لیتر آب گرم مخلوط و با استفاده از ترکیب حاصل، لکه‌های چربی را تمیز کنید. در پاک کردن لکه با این روش باید سرعت عمل داشته باشید و فورا محل لکه را تمیز کنید تا مواد شیمیایی به فرش آسیب نزند. همچنین بهتر است که هنگام انجام این کار از ماسک استفاده کنید تا مواد شیمیایی را استنشاق نکنید.

آب لیمو و پراکسید هیدروژن از دیگر انواع پاک‌کننده خانگی هستند که مورد استقبال خانم‌های خانه‌دار قرار می‌گیرند. این محلول موثر، نقش یک سفیدکننده قوی را دارد و معمولا در صورت بروز لکه فرش سفید و روشن به کار خواهد آمد. این محلول همچنین ذرات چسبیده به فرش را از بین خواهد برد؛ برای همین اگر به دنبال بهترین مارک لکه بر فرش هستید، پیش از آن بررسی کنید که آیا پراکسید هیدروژن در منزل دارید یا خیر.

ترکیب سرکه با سایر مواد برای از بین بردن لکه فرش

سرکه برای از بین بردن لکه روی فرش کمک به‌سزایی خواهد کرد. با استفاده از سرکه هم می‌توان، لکه چربی را تمیز کرد. برای این منظور اسفنج یا پارچه را به سرکه آغشته کنید و سپس آن را روی لکه بکشید تا تمیز شود. ممکن است نیاز باشد، پس از استفاده از سرکه با کف صابون نیز محل لکه را تمیز کنید تا هیچ اثری از آن باقی نماند. خاصیت اسیدی سرکه باعث از بین رفتن بوی نامطبوع و همچنین لکه‌های سمج می‌شود.

ترکیب مفید دیگر، آمونیاک و سرکه است؛ اما توصیه می‌شود برای از بین بردن لکه فرش دستباف از آن استفاده نشود؛ چرا که ممکن است موجب تغییر رنگ فرش شود. سرکه سفید هنگامی که با روغن و نمک ترکیب شود برای از بین بردن لکه شاتوت روی فرش می‌تواند بسیار مفید باشد. از دیگر پاک‌کننده‌های خانگی پودر بوراکس و سرکه است که در حفاظت از محیط زیست نیز نقش خواهد داشت. این محلول به کشتن کک و سوک نیز کمک می‌کند.

ترکیب جوش شیرین با سایر مواد برای پاک کردن لکه از روی فرش

ترکیب یک فنجان جوش شیرین با یک فنجان پودر بوراکس و چند قطره روغن، نوعی مایع لکه بر فرش قوی خانگی برای شما خواهد ساخت. بوراکس تمیزکننده‌ای است که به دلیل خواصی که دارد، مورد استقبال دوستداران محیط زیست قرار گرفته است و لکه‎‌ها را به خوبی از فرش می‌زداید. در عین حال جوش شیرین هم که قابلیت زیادی در جذب بو دارد، طراوت را به فرش‌های شما بازخواهد گرداند. 

پیش‌تر از خواص سرکه برای لکه‌بری گفته بودیم، ترکیب جوش شیرین و سرکه سفید نیز با ایجاد دی اکسید کربن به همراه کمی مایع ظرفشویی معجزه خواهد کرد. شما با استفاده از این محلول یا ترکیب جوش شیرین و آب گرم می‌توانید یک لکه‌بر خانگی درست کنید. تنها کافی است آن را در ظرف خالی ریخته و از آن به عنوان اسپری لکه بر فرش استفاده کنید. یک ترکیب دیگر جوش شیرین و برگ بو است؛ جوش شیرین به همراه نشاسته ذرت و پودر تالک نیز لکه فرش را به خوبی نابود می‌کند و از بین بردن لکه فرش با جوش شیرین یکی از بهترین لکه برها می باشد.

آشنایی با مهم‌ترین لکه‌های متداول که فرش شما را آلوده می‌کنند

فرش‌ها به علت اینکه زیر پای ما جای می‌گیرند؛ بیش از سایر اثاثیه منزل در معرض آلودگی هستند. از لکه الکل روی فرش تا روغن و لاک ناخن، همگی لکه‌های متداولی هستند که معمولا موجب کثیف شدن فرش می‌شوند. مهم است که شما شناخت کافی از لکه‌ها و اثرات آن‌ها داشته باشید تا برای پاک کردن از مواد درست و حلال هر لکه استفاده کنید.

لکه فرش

گاهی اوقات ترکیب‌های غلط ممکن است شما را به دردسر انداخته و به جنس و رنگ فرش شما آسیب بزند. در صورتی که از لکه موجود در فرش آگاهی ندارید یا مواد لازم برای پاک کردن آن در منزل را ندارید، بهتر است این کار را به متخصصان در قالیشویی بسپارید تا به شیوه‌های صحیح، با دمای مناسب آب و با کمک مواد مرغوب عملیات لکه‌بری و شستشوی فرش را عهده‌دار شوند. در ادامه به توضیح درباره این لکه‌ها خواهیم پرداخت.

ما در یک مقاله به موضوع پاک کردن لاک از روی فرش پرداختیم که می توانید آن را مطالعه کنید.

تمیز کردن لکه چربی و روغن

یکی از لکه‌های رایجی که معمولا روی فرش ایجاد می‌شود لکه روغن و چربی است. زمانی که مهمان دارید و سفره را روی فرش انداختید؛ امکان دارد که ظرف غذا از دست افراد بیفتد و لکه روغن روی فرش ایجاد شود. لکه‌های چربی و روغن، بسیار سرسخت هستند و تمیز کردن آن‌ها زحمت بیشتری می‌طلبد. نکته مهم درباره لکه چربی و روغن این است که باید فورا تمیز شود در غیر این‌صورت لکه کهنه شده و تمیز کردن آن، سخت‌تر خواهد بود.

برای پاک کردن لکه چربی، ابتدا یک دستمال یا حوله کاغذی را روی لکه قرار دهید تا روغن اضافی را به خودش جذب کند. در این مرحله دقت کنید که لکه پخش نشود. سپس مقداری مایع ظرفشویی را با کمی آب گرم مخلوط کنید و ترکیب حاصل را با کمک یک اسفنج یا یک مسواک روی لکه بمالید تا پاک شود. اگر لکه سرسخت باشد، شاید نیاز به تکرار چند بار این عمل باشد.

پاک کردن چسب قطره ای از روی فرش

برای تمیز کردن انواع لکه ها از روی فرش که ناشی از چسب قطره ای و چسب های قوی مانند چسب دوقلو است می توان ابتدا چند قطره استون بر روی آن ریخته و سپس به آرامی آن را تمیز کرد. همچنین برای پاک کردن لکه چسب مایع می توان یک پارچه نخی را بر روی آن قرار داد و با استفاده از اتو آن را گرم کرد تا چسب به پارچه چسبیده و از فرش کنده می شود. برای استفاده از استون برای تمیز کردن لکه های چسب قطره ای ابتدا باید فرد این ماده را در بخشی از فرش که در دید نیست امتحان کند چرا که ممکن است استون باعث تغییر رنگ بافت و الیاف فرش ها شود. همچنین باید دقت کرد که برای تمیز کردن لکه های چسب قطره ای باید از قطره چکان برای ریختن استون استفاده کرده چرا که حجم بالای استون ممکن است باعث آسیب دیدن فرش شود. در نهایت برای تمیز کردن کاملا آثار لکه می توان از محلول سرکه سفید و آب نیز استفاده کرد.

ما یک مقاله به صورت کامل داریم که در مورد پاک لکه چسب از روی فرش توضیح داده ایم که می تواندی آن را مطالعه کنید.

تمیز کردن لکه چای و قهوه فرش

اولین قدم برای تمیز کردن انواع لکه ها از روی فرش، آگاهی از نوع لکه است تا ماده پاک‌کننده متناسب با آن انتخاب شود. یکی از انواع لکه فرش، اثر نسکافه است که به روش‌های مختلفی پاک می‌شود. برای پاک کردن لکه چای و قهوه، بهتر است به محض ریختن چای یا قهوه روی فرش با کمک یک قاشق آن را از سطح فرش جمع کنید. سپس برای پاک کردن اثر لکه می‌توانید از موادی که در هر خانه‌ای پیدا می‌شود مانند سرکه، نمک یا ماست استفاده کنید. 

ممکن است استفاده از مواد طبیعی برای پاک کردن لکه فرش چای نتیجه مطلوبی نداشته باشد و همچنان رد لکه روی فرش باقی بماند. بنابراین کمی شامپوی فرش را در مقداری آب مخلوط کرده و کف حاصل را به کمک یک اسفنج یا پارچه روی لکه بکشید تا کاملا تمیز شود.

ما در یک مقاله در مورد پاک کردن لکه قهوه از روی فرش پرداختیم که می توانید آن را مطالعه کنید.

تمیز کردن لکه نوشابه

برای تمیز کردن لکه نوشابه ابتدا مانند لکه چای و قهوه، مایع نوشابه را با کمک یک قاشق از سطح فرش جمع کنید. سپس کمی مایع ظرفشویی را در مقداری آب مخلوط کنید و کف حاصل را با استفاده از اسفنج روی لکه بکشید تا کاملا تمیز شود. اگر لکه نوشابه روی فرش خشک شده بود؛ ابتدا یک دستمال نم‌دار را روی لکه قرار دهید تا مرطوب شود؛ سپس به کمک محلول شوینده، آن را پاک کنید.

پاک کردن لکه های تنباکو بر روی فرش

می توان گفت بهترین و موثرترین پاک کننده برای از بین بردن لکه های تنباکو و سیگار گلیسیرین است. می توان محلولی شامل گلیسیرین، مایع ظرفشویی و آب ایجاد کرد و سپس به خوبی ترکیب کرد و در نهایت مقداری سرکه سفید را به آن اضافه کرد و سپس یک دستمال را به محلول آغشته کرده و لکه را با آن تمیز کرد. البته می توان از جوش شیرین نیز برای تمیز کردن انواع لکه ها از روی فرش استفاده کرد. در هنگام استفاده از محلول گلیسیرین لازم است که به نکات مختلفی توجه داشت:

  • تمیز کردن و شستشوی فرش باید به آرامی انجام شود تا آسیبی به الیاف های آن وارد نشود.
  • فرش باید در محیطی که تهویه مناسبی دارد خشک شود
  • در صورت داشتن حساسیت فرد باید از دستکش و ماسک استفاده کند.
  • برای تمیز شدن کامل فرش می تواند از آب و سرکه، آب و آمونیاک و همچنین آب و مایع مخصوص لباسشویی استفاده کرد و یا از خدمات قالیشویی بهره برد.

تمیز کردن لکه خون از روی فرش

هر چه سریع‌تر برای پاک کردن لکه خون اقدام کنید، نتیجه بهتری خواهد داشت. ابتدا یک پارچه تمیز نخی را روی لکه خون تازه قرار دهید تا خون را به خود جذب کند. سپس محل لکه را با استفاده از کف صابون یا کف مایع ظرفشویی تمیز کنید. با تمیز کردن به‌موقع لکه‌ها، فرش شما دیرتر به شستشو نیاز پیدا خواهد کرد؛ در نتیجه عمر مفید آن افزایش پیدا می‌کند.

تمیز کردن لکه شربت

وجود لکه فرش کرم رنگ را از شکل انداخته و از ارزش آن خواهد کاست، به همین دلیل در صورتی که فرش روشنی داریم، سریع برای از بین بردن کثیفی اقدام کنیم. برای از بین بردن لکه شربت می‌توان از آب گازدار استفاده کرد. تنها لازم است آب گازدار را روی فرش ریخته و سپس یک حوله روی آن قرار دهید. آنگاه مایع تمیز کننده فرش را به همراه آب داغ روی فرش اسپری کنید. در مرحله بعد با اتو چند ثانیه روی حوله بکشید و این کار را تا پاک شدن کامل لکه تکرار کنید.

در انتها می‌توانید با جاروبرقی فرش را خشک کنید. برای مثال شربت انار یا خود میوه انار یکی از لکه‌هایی است که به دشواری پاک می‌شود. معمولا برای پاک کردن شربت‌هایی با این رنگ می‌توانید از محلول ترکیب آب و سرکه سفید استفاده کنید. برای از بین بردن لکه فرش ماشینی می‌توانید شامپو فرش هم به محلول خود اضافه کنید و روی لکه اسپری کنید. هنگامی که از حوله برای پاک کردن لکه روی فرش روشن استفاده می‌کنید، حتما به خاطر داشته باشید که آن را روی فرش نمالید تا لکه پخش نشود.

ما در یک مقاله به موضوع روش پاک کردن لکه انار از روی فرش و مبل پرداختیم که می توایند آن را مطالعه کنید.

پاک کردن لکه زعفران از روی فرش

تمیز کردن زعفران خشک کار بسیار ساده ای است و می توان با استفاده از جاروبرقی این کار را انجام داد اما زعفران مرطوب یا زعفران دم کرده شرایط متفاوتی خواهد داشت و به سختی تمیز خواهد شد. در این حالت ابتدا باید ریشه های زعفران را از سطح فرش تمیز کرد و سپس به کمک یک دستمال تمیز و سفید رطوبت لکه کاملا گرفته شود. در نهایت برای تمیز کردن آثار لکه زعفران می توان از محلول سفیده کننده اکسیژن و آب خنک استفاده کرد.

برای تمیز شدن بهتر لکه لازم است که از لبه بیرونی لکه به سمت مرکز لکه کار شود تا لکه بزرگ تر نشود. فرد باید اجازه بدهد که محلول سفیدکننده اکسیژن و آب خنک حداقل ۳۰ دقیقه روی لکه بماند و سپس آن را خشک کند. در صورت تمیز نشدن لکه باید این مراحل دوباره تکرار شود و در صورت لزوم از خدمات قالیشویی و یا مشاوره های قالیشویی آنلاین استفاده کرد.

تمیز کردن سایر لکه‌های آزاردهنده از روی فرش

برای تمیز کردن لکه جوهر از روی فرش می‌توانید از ماست استفاده کنید. ماست را روی لکه پخش کنید و سپس با قاشق آن را جمع کنید. این کار را چند بار انجام دهید تا لکه به کلی پاک شود. همچنین در صورتی که با لکه‌های آدامس یا موم روی فرش مواحه شدید می‌توانید یک تکه یخ در داخل پارچه‌ای نازک را روی لکه نگه دارید تا خشک شود و با استفاده از قاشق یا چاقو به آرامی موم یا آدامس را از روی فرش جدا کنید.

ما یک مقاله در مورد پاک کردن لکه آدامس از روی فرش و مبل نوشته ایم که می توانید آن را مطلعه کنید.

اگر در محیطی هستید که فرش شما به میزان زیادی در معرض دوده است، برای پاک کردن لکه دوده از فرش خود روی محل مورد نظر نمک بپاشید و بعد از آن‌که مدتی دوده روی آن ماند با جاروبرقی آن را پاک کنید. همچنین برای پاک کردن لکه‌های تنباکو یا نیکوتین از روی فرش از گلیسیرین استفاده کنید. با کمک لکه‌پاک کن و گلیسیرین این لکه‌ها به سرعت پاک خواهند شد. بهتر است در صورتی که با دود در تماس هستید، فرش را بیشتر جارو کنید.

پاک کردن لکه شاه توت از روی فرش

شاه توت جز خوشمزه ترین میوه ها می باشد اما اگر آب آن بر روی فرش ها ریخته شود و دیر تمیز شود باعث ایجاد لکه شده و ظاهر زیبای فرش را از بین می برد. برای تمیز کردن لکه شاه توت از روی فرش بهترین کار این است که در همان لحظه ریخته شدن و قبل از خشک شدن آن اقدام به پاک کردن شود چرا که در صورت خشک شدن لکه ممکن است که تمیز کردن آن به سختی انجام شده و نیاز باشد که از خدمات قالیشویی استفاده شود. همانطور که گفته شد امروزه محلول ها و مواد شوینده مختلف و متعددی برای تمیز کردن انواع لکه ها از روی فرش در خانه وجود دارد. اسپری های لکه بر، محلول مواد شوینده و هیدروژن پراکسید، محلول سرکه سفید و آب، محلول آب جوش و جوش شیرین، محلول آب و نمک، محلول آب، هیدروژن پراکسید و سدیم کربنات، شوینده های مخصوص و شامپو فرش، محلول آب و آمونیاک و … از مهم ترین مواد تمیز کننده لکه ها از روی فرش هستند.

  • برای پاک کردن لکه شاه توت از روی فرش می توان از محلول آب و سرکه استفاده کرد. ابتدا باید فرد یک پارچه تمیز را به محلول آغشته کند و سپس به آرامی بر روی لکه ضربات آرام وارد کند تا کاملا لکه رقیق و تمیز شود. این عمل باید تا زمانی که لکه کاملا از بین برود تکرار شود. چنانچه آثار لکه همچنان باقی مانده بود فرد می تواند از محلول شامپو فرش، سرکه و آب استفاده کند تا لکه به صورت کامل از بین برود.
  • همچنین استفاده از یخ و آب سرد برای رقیق تر کردن لکه شاه توت می تواند فرایند پاک کردن آن را ساده تر کند. بعد از رقیق شدن لکه می توان از مواد شوینده مختلف مانند مایع ظرفشویی، شامپو فرش و … استفاده کرد. در نهایت چنانچه لکه شاه توت کاملا تمیز نشد افراد می توانند از خدمات قالیشویی استفاده نمایند.

نکات مهم برای از بین بردن لکه فرش

هنگامی که نسبت به زدودن لکه از فرش در منزل اقدام می‌کنید؛ باید همواره برخی نکات مهم را مدنظر قرار دهید. برای مثال جنس فرش اهمیت زیادی دارد. فرش‌های دستباف معمولا حساس‎‌تر بوده و به علت استفاده از رنگ‌های طبیعی ممکن است در صورتی که محلولی روی آن‌ها بمالید، رنگ پس بدهند. یکی از نکات مهم برای پاک کردن لکه فرش در منزل، اقدام سریع و فوری پیش از خشک شدن فرش است. همچنین به یاد داشته باشید که از حوله برای پاک کردن استفاده کنید نه دستمال کاغذی.

هرگز حوله را روی فرش نمالید و همواره پیش از شروع لکه‌بری در منزل، محلول خود را در گوشه‌ای از فرش امتحان کنید تا مطمئن شوید آسیبی به فرش شما وارد نمی‌کند. همواره فرش‌ها را جارو کنید تا گرد غبار روی فرش نماند. در نهایت در صورتی که لکه مدتی طولانی روی فرش ماند یا به روش‌های خانگی اطمینان ندارید، این کار را به متخصصان قالیشویی بسپارید. یک قالیشویی معتبر و مطمئن پس از بررسی لکه موجود روی فرش شما با مواد شوینده مخصوص و مرغوب لکه فرش را می‌برد.

جمع بندی نهایی

برای تمیز کردن انواع لکه ها از روی فرش می توان از مواد و محلول های مختلف خانگی و شیمیایی استفاده کرد اما برای این کار حتما باید به نوع لکه ها، نوع فرش، نوع الیاف و بافت آن و همچنین مدت زمان ایجاد لکه توجه داشت چرا که ممکن است برخی از مواد و محلول ها باعث وارد شدن خسارت به فرش ها شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قالیشویی بانو

برای مشاوره قالیشویی با کارشناسان ما تماس بگیرید

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

لوگوی قالیشویی بانو - فوتر

کارخانه قالیشویی بانو به پشتوانه سال‌ها فعالیت، تجربه و با تکیه بر تخصص کارکنان خود، آماده ارائه کلیه خدمات شستشوی فرش، مبل، موکت و پرده با بهترین کیفیت به مشتریان خود است. ما در قالیشویی بانو با استفاده از به‌روزترین و بهترین تجهیزات و مواد شستشو، این اطمینان را به شما می‌دهیم که از مجموعه خدمات این کارخانه رضایت کامل داشته باشید.

© تمامی حقوق برای قالیشویی بانو محفوظ است.