قیمت قالیشویی در سال ۱۴۰۱ چقدر است؟

قیمت قالیشویی

بر اساس نرخ تعیین شده توسط اتحادیه قالیشویی در هر سال، قیمت قالیشویی شامل نرخ شستشوی انواع فرش و موکت به صورت مصوب تعیین می‌شود. این نرخ بستگی به تورم عمومی ‌در جامعه و خدماتی دارد که از سوی قالیشویی‌ها به مشتریان ارائه می‌شود. با توجه به این موارد، مشتریان محترم می‌توانند؛ هزینه و قیمت خدمات مورد نظر خود را از طریق نرخ‌های مصوب اتحادیه قالیشویان تهران برآورد کنند. معمولا مشتریان متمایل به استفاده از خدمات ارزان ترین قالیشویی در محدوده محل زندگی خود هستند.

به این منظور با استعلام نرخ قیمت قالیشویی از مراکز فعال در منطقه خود، یکی از آن‌ها را برای محول کردن سفارش‌شان انتخاب می‌کنند. نکته حائز اهمیت این است که مبنای این انتخاب نباید تنها قیمت گذاری نرخ شستشو و خدمات دیگر ارائه شده از این مراکز باشد؛ بلکه کیفیت خدمات ارائه شده، ملاک یک انتخاب درست است.

لیست قیمت قالیشویی در تهران

لیست قیمت قالیشویی برای آن دسته از شهروندانی که در پی مراکز قالیشویی مجاز تهران هستند در ادامه مطلب ارائه شده است. مطابق با روال هر سال و با توجه به عوامل متعددی همچون افزایش قیمت مواد شوینده، هزینه دستگاه و بسیاری دلایل دیگر، قیمت شستشوی فرش دارای اندکی افزایش بوده است. همچنین افزایش تقاضا در روزهای پایانی سال نیز در افزایش قیمت قالیشویی در تهران اثر دارد. اتحادیه قالیشویی تهران با توجه به موارد فوق، قیمت قالیشویی سال ۱۴۰۰ را اعلام کرده است.

هر کارخانه قالیشویی مبلغ نهایی سفارش را با توجه به هزینه‌های حمل قالی به مشتری اعلام می‌کند و متعهد می‌شود که مشتری، قیمتی بیش از مبلغ تعیین شده پرداخت نخواهد کرد. مشخص بودن نرخ شستشوی فرش همچنین مانع از تحمیل هزینه‌های اضافی برای لکه‌بری و یا خدماتی که مشتری به آن‌ها نیازی ندارد، توسط برخی سودجویان بر مشتری می‌شود. قیمت قالیشویی بانو نیز مطابق با نرخ اتحادیه قالیشویی ۱۴۰۰ بوده و بر اساس انواع سفارش‌های مشتریان تعیین شده است. 

قیمت قالیشویی طبق جنس فرش

یکی از عوامل موثر بر هزینه قالیشویی، جنس فرش است. این قیمت هر ساله توسط اتحادیه قالیشویی تعیین می‌شود و در کلیه مناطق تهران یکسان است. در بانو، شستشوی فرش‌های دستباف، ابریشمی و ماشینی مطابق با نرخ قالیشویی در تهران حساب خواهد شد. فرش‌های دستباف معمولا به انواع فرش‌های معمولی، گلیم فرش، گل ابریشم و ابریشم تقسیم می‌شوند و قیمت شستشوی هرکدام متفاوت است. هزینه قالی گل ابریشم بخاطر حساسیت بسیار زیادی که دارد؛ معمولا از دیگر انواع فرش دستباف بیشتر است.

قیمت قالیشویی بر اساس جنس فرش متفاوت خواهد بود. برای مثال کلیه فرش‌های ماشینی معمولی، اکریلیک و فانتری دارای یک قیمت هستند؛ برای همین در صورتی که یک مرکز قالیشویی، قیمت متفاوتی برای این فرش‌ها تعیین کرد؛ مشتری امکان پیگرد قانونی خواهد داشت. همچنین رنگ فرش نیز نباید در تعیین نرخ قالیشویی اثرگذار باشد. قیمت قالیشویی فرش دستباف معمولی و گلیم فرش معمولا نزدیک به هم است و گاهی قیمت شستشوی گلیم فرش ۱۰ تا ۱۵ درصد، کمتر از نرخ دستباف‌های معمولی خواهد بود.

عوامل موثر بر هزینه قالیشویی

برخی عوامل بر هزینه قالیشویی اثرگذارند؛ از آن جمله ترافیک منطقه مورد نظر است. برخی مناطق در طرح ترافیک شهرداری قرار می‌گیرند و به همین دلیل حمل و نقل را برای کارخانه قالیشویی با مشکلاتی همراه می‌کنند. همچنین این خدمات برای برخی از محله‌هایی که در حومه شهر هستند با دشواری بیشتر انجام می‌شود که به همین دلیل در قیمت نهایی نیز اثرگذار خواهد بود. چنانچه ذکر آن رفت، جنس برخی از فرش‌ها همچون فرش‌های ابریشم خالص یا فرش‌های عتیقه نیز در هزینه اثر دارند.

یکی از رویدادهای مهمی که از سال پیش بر قیمت قالیشویی تاثیر زیادی داشته، همه‌گیری ویروس کرونا در سراسر جهان و ایران است. این همه‌گیری علاوه بر دشواری‌های حمل و نقل، خرید مواد اولیه و سلامت نیروی انسانی، موجب خسارت به آن دسته از مراکزی شد که تنها خدمات حضوری ارائه می‌کردند. خدمات آنلاین یکی از ویژگی‌هایی است که برخی قالیشویی‌های معتبر به مشتریان خود ارائه می‌دهند. قیمت قالیشویی آنلاین تفاوتی با نرخ تعیین شده توسط اتحادیه ندارد.

نرخ قالیشویی طبق اندازه و ابعاد فرش

یکی از عوامل موثر بر هزینه قالیشویی متراژ فرش است. برای مثال معمولا متراژهای کمتر از ۹ متر شامل سرویس حداقلی می‌شوند. همچنین نرخ قالیشویی بر اساس اندازه و ابعاد فرش به صورت متر مربع محاسبه می‌شود. با افزایش متراژ فرش، قطعا نرخ شستشو نیز افزایش می‌یابد. تعرفه شستشو همچنین بر اساس متر مربع پیشتر توسط اتحادیه تعیین شده است و یک قالیشویی معتبر با ضرب مقدار تعرفه در اندازه فرش رخ شستشو را به راحتی تعیین خواهد کرد.

برخی از مراکز قیمت قالیشویی را با توجه به تعداد فرش محاسبه می‎‌کنند، این کار اشتباه است؛ تعداد نباید تاثیری در قیمت نهایی کار داشته باشد و محاسبات باید با توجه به متر مربع انجام شود. مثلا برای شستن فرش ۱۲ متری، قیمت مصوب سال ۱۴۰۰ برای هر متر مربع در عدد ۱۲ ضرب می‌شود. در مجموعه قالیشویی بانو به عنوان بهترین قالیشویی تهران انجام کلیه محاسبات کارشناسی برای تعیین اندازه و ابعاد فرش با حضور متخصصین و مشتری به صورت رایگان انجام می‌شود. 

نرخ اتحادیه قالیشویی در سال ۱۴۰۱

قیمت قالیشویی بانو

اتحادیه قالیشویی تهران با ارائه فهرست قیمت خدمات قالیشویی بر شفافیت این عملیات افزوده است. با توجه به متراژ فرش و ابعاد و اندازه‌های آن و همچنین مطابق با جنس فرش، اتحادیه قالیشویی نرخ مصوب شستشو را تعیین کرده است. این مبلغ برای شستن فرش ماشینی حداقل ۱۱۰۰۰ تومان و برای شستن فرش دستباف از ۱۵۰۰۰ تومان در نظر گرفته می‌شود. در ادامه جدول نرخ اتحادیه قالیشویی ارائه می‌شود.

لیست قیمت قالیشویی بانو نیز مطابق با نرخ مصوب بوده و تفاوتی با آن نخواهد داشت.

قیمت قالیشویی در ۱۴۰۱ از قیمت (تومان) تا قیمت (تومان)
شستشوی فرش ماشینی (متر مربع) ۲۰.۰۰۰
شستشوی فرش دستباف (متر مربع) ۳۰.۰۰۰
اعلاء شویی فرش ماشینی (متر مربع) ۲۲.۰۰۰
اعلاء شویی فرش دستباف (متر مربع) ۴۰.۰۰۰
خشکشویی فرش ماشینی در محل (متر مربع) ۲۰.۰۰۰
خشکشویی فرش دستباف در محل (متر مربع) ۳۵.۰۰۰
شستشوی موکت (جدا از زمین) ۱۵.۰۰۰
خشکشویی موکت در محل (متراژ کمتر از ۵۰ متر) ۳۰۰.۰۰۰
سرویس حمل فرش ۳۵.۰۰۰

قیمت قالیشویی فرش دستباف

اهمیت فرش دستباف بر هیچ‌کس پوشیده نیست. برای همین قیمت قالیشویی در سال ۱۴۰۰ برای برخی از مراکز قالیشویی که ضمانت سلامت فرش که بیمه‌نامه نیز نامیده می‌شود به مشتری ارائه می‌کنند، بیشتر خواهد بود. معمولا بیمه‌نامه به فرش‌های دستباف و نفیس بخاطر قیمت بالاتر و ارزش بیشتری که دارند، اطلاق می‌شود. با ارائه بیمه‌نامه، در صورت بروز هرگونه آسیب احتمالی به فرش در حین شستشو، قالیشویی موظف به پرداخت خسارت خواهد بود.

تراکم بافت فرش بر کیفیت آن نقش دارد و بر همین اساس، شستن فرش‌های با تراکم بیشتر نیز دشوارتر است. قالیشویی بانو با دسته‌بندی فرش‌ها بر اساس جنس و نوع الیاف، آن‌ها را به صورت جداگانه شستشو می‌دهد. برای همین شستن فرش دستباف نیازمند زمان و دقت بیشتر خواهد بود که بر قیمت آن نیز اثرگذار است. مطابق با تعرفه ارائه شده، قیمت شستشوی فرش دستباف از ۱۵۰۰۰ تومان شروع می‌شود. قیمت قالیشویی بانو نیز مطابق با تعرفه تعیین شده خواهد بود.

قیمت اعلاشویی قالی

در صورت مراجعه به لیست قالیشویی های مجاز تهران مشاهده خواهید کرد که اعلاشویی یکی از خدمات ویژه‌ای است که توسط برخی از این مراکز ارائه می‌شود. در این خدمت، تعداد دفعات شستشوی قالی بیشتر از شستن معمولی است و همچنین از مواد مخصوص برای قالیشویی استفاده خواهد شد. برخی از مشتریانی که حساسیت ویژه‌ای روی فرش‌های خود به ویژه فرش‌های دستباف و ابریشمی و همچنین قالی‌های عتیقه دارند، این خدمات را ترجیح می‌دهند.

قیمت اعلاشویی قالی با توجه به جنس آن متفاوت است و با توجه به زمان و دقت بیشتری که دارد، هزینه آن نیز نسبت به شستشوی معمولی بیشتر خواهد بود. برای افرادی که دارای فرش‌های آسیب‌دیده نیز هستند، این روش شستشو پیشنهاد می‌شود؛ زیرا در این متد توجه بیشتری به وضعیت تار و پود فرش می‌شود. برای مثال اعلاشویی فرش دستباف از ۲۵۰۰۰ تومان شروع می‌شود، در حالی که اعلاشویی فرش ماشینی از ۱۶۰۰۰ تومان آغاز می‎‌گردد.

قیمت خدمات قالیشویی در تهران

بر اساس نرخ نامه اعلامی ‌از سوی اتحادیه قالیشویی باید هزینه خدمات ارائه شده این مراکز در شهر تهران از نرخ ثابت و یکسانی برخوردار باشد؛ اما در بسیاری از موارد ممکن است مشتریان تجربه متفاوتی از هزینه‌های پرداختی در یک مورد مشابه داشته باشند. همانطور که می‌دانید برخی از عوامل سبب تفاوت در این هزینه‌ها می‌شود. به عنوان مثال با تغییر فصل به خصوص در روزهای پایانی سال، نرخ قالیشویی و خدمات ارائه شده از سوی این مراکز تغییر می‌کند. یک قالیشویی ارزان و خوب در تهران مرکزی است که طبق تعرفه مشخص اعلامی، قیمت قالیشویی را اعلام کند و مبنای تفاوت قیمت را بر اساس ارزش منطقه قرار ندهد.

در واقع نباید تفاوتی میان قیمت گذاری هزینه‌های یک قالیشویی ارزان قیمت در مناطق مختلف پایتخت وجود داشته باشد. این بدان معناست که تفاوت نرخ خدمات قالیشویی صرفا باید بر اساس موارد مهم تاثیرگذار مانند تفاوت قیمت شستشوی فرش ماشینی و فرش دستبافت، تفاوت در اندازه‌های فرش و قالی‌ها و عواملی این چنینی باشد. حتی در یک قالیشویی قیمت مناسب نیز نرخ شستشوی فرش ماشینی بر اساس پارامترهای مختلفی مانند جنس الیاف به کار رفته و مواد شوینده متفاوت خواهد بود.

و با توجه به رشد قارچی بسیاری از قالیشویی ها باید مراقب افراد سود جو باشید که و بسیاری از این شرکت ها از کمتین امکانات بهر نمی برند و حتی مجوز برای فعالیت ندارند پس بهتر است قبل از انتخاب دقت بیشتری داشته باشید تا از نظر قیمت و خدمات بهترین را انتخاب کنید و به همین دلیل قالیشویی بانو سعی کرده است در همه تهران شعباتی را اختصاص دهد که می توان به قالیشویی تهرانپارس اشاره کرد که یکی از ۱۰۰ شعبه بانو در سراسر تهران می باشد که دارای بهرین امکانات و تجهیزات می باشد و در کمترین زمان ممکن بهترین خدمات را در اختیار شما قرار می دهد.

قیمت قالیشویی بر کیفیت اثر دارد؟

قیمت گذاری مناسب و شفاف در ارائه خدمات قالیشویی را می‌توان جزو یکی از ویژگی‌های مراکز با کیفیت و معتبر دانست. همانطور که می‌دانید ممکن است بتوانید در انواع قالیشویی‌هایی که در تهران فعالیت دارند؛ نرخ و هزینه‌های شستشویی مشابهی را پیدا کنید.

اگر شما نیز این سوال که شستشوی فرش را در سال چند مرتبه انجام دهیم ذهنتون را مشغول کرده است حتما با کارشناسان و مشاوران حرفه ایاین زمینه تماس بگیرید چون این سوال بسیار جامع است و به یک سری موارد دمربوط است.

این در حالی است که نحوه محاسبه تعرفه قالیشویی در بین آنها باید یکسان باشد. زیرا بنابر قوانین اتحادیه فرش تهران هزینه‌های دریافتی تمامی ‌زیر مجموعه‌ها باید بر اساس نرخ‌های تعیین شده باشد. اما ناگفته نماند تاکنون بسیاری از مشتری‌ها از نحوه محاسبه این نرخ آگاهی و اطلاعات کافی ندارند. در این راستا، اساس قیمت قالیشویی بانو، نرخ اتحادیه قالیشویی تهران است. اما این نکته قابل ذکر است که برخی عوامل می‌توانند در تعیین قیمت شستن فرش تاثیرگذار باشند. برخی از این عوامل عبارتند از:

 • تفاوت قیمت شستشو در فرش دستباف و فرش ماشینی
 • تفاوت هزینه شستشوی معمولی و اعلا شویی
 • قیمت گذاری متفاوت شستشو در محل و حمل به کارخانه
 • هزینه لکه بری از سطح فرش
 • شستشوی فرش‌های نفیس و عتیقه
 • تفاوت نرخ بر اساس ابعاد و اندازه

انتظارات پایتخت نشین‌ها از قیمت قالیشویی چیست؟

خدمات شستشوی فرش در پایتخت یکی از سرویس‌هایی است که امروزه تعداد بیشماری از کارخانه‌ها و دفاتر قالیشویی، در ایام  مختلف سال به آن مشغول هستند. اما کدام یک می‌توانند انتظارات مردم تهران را با توجه به نیاز مبرم آنها به این نوع خدمات در زندگی روزمره برآورده سازند؟  این موضوع مسئله چالش برانگیزی است. از آنجا که مشتریان امروزه به اثبات عملی یک ادعا بیشتر توجه می‌کنند؛ پس ارائه یک خدمت خوب از اهمیت بالایی برخوردار است. مشتریان به دنبال یک قالیشویی هستند که فرش‌های گران قیمت و ارزشمند خود را به آنها بسپارند و در مقابل با پرداخت هزینه مناسب و عرف، فرش و قالی شسته شده خود را به بهترین حالت ممکن دریافت کنند. شستشوی فرش حساسیت‌های خاصی دارد که در صورت عدم رعایت صحیح اصول قالیشویی، بافت فرش دچار آسیب جدی می‌شود. پس سطح کیفیت و نرخ هزینه‌های پرداختی دو اولویت مهم مشتریان است.

چرا بانو؟

قالیشویی بانو با برخورداری از سال‌ها تجربه در خصوص انواع خدمات قالیشویی، خشک‌شویی فرش، لکه‌بری و ترمیم آن در شلوغ‌ترین ایام سال پاسخگوی مشتریان وفادار خود خواهد بود. خدمات متمایز بانو موجب شده است تا این مرکز به محلی مطمئن برای سپردن قالی‌های ارزشمند مشتریان تبدیل شده و آنان با خیال راحت فرش‌های نفیس خود را به بانو بسپارند. به منظور رفاه شهروندان عزیز و حفظ سلامت آنان، خدمات آنلاین بانو در دوران شیوع کرونا موجب تسهیل فرآیند سفارش شده است.

مجموعه بانو با برخورداری از تجهیزات پیشرفته و در عین حال نیروی انسانی کارآمد و کافی، در ایام شلوغ نیز خوش‌قول بوده و بر خلاف دیگر مراکز، فرش‌های مشتریان عزیز را به موقع به آنان تحویل می‌دهد. خدمات ارائه شده توسط قالیشویی بانو در تهران از سرویس‌های محبوب همشهریان عزیز در همه مناطق تهران است. نرخ انجام این خدمات به صورت شفاف در اختیار مشتری قرار خواهد گرفت. بنابراین اگر به دنبال مناسب‌ترین قیمت قالیشویی در تهران هستید با بانو تماس بگیرید.

10 پاسخ

  1. سلام
   بله دوست عزیز، ما تلاش داریم تا ضمن ارائه خدمات با بیشترین میزان کیفیت، قیمت را طبق نرخ مصوب سال از مشتری دریافت کنیم و مبالغ اضافی در قالیشویی بانو دریافت نمی‌شود.

   1. با سلام و خسته نباشید به دوستان در قالیشویی بانو، یه چیزی خیلی جالب بود برای من اینکه من چند سالی میشه که اشتراک قالیشویی بانو رو دارم تا الان دو الی سه بار فرش های منزل رو دادم زحمتش رو کشیدن دوستان ولی یچیز خیلی جالب بود برام الان که داخل سایت داشتم مرور میکردم نوشته بود که هزینه بردن فرش ها و اوردنشون رایگان در حالی که سری اخر که پارسال بود که فرشام رو دادم برای شستشو از من هزینه دریافت کردن بابت حمل و نقل حالا نمیدونم این سرویس رو تازگیا رایگان کردن یا از قبل بوده و یچیز دیگه من هرجا که خوندم اصلا قیمت نداده بودین که متری چقدر هزینه میگیرید بابت شستشو لطفا اگر طبق تعرفه یی که باید بگیرین مبلغ دریافت میشه لطفا شفاف سازی کنید که مشتری بدون چقدر باید هزینه کنه چون اکثر سایت های قالیشویی قیمتشون مشخص ??

    1. با سلام خدمت شما دوست عزیز
     ممنون از اینکه مارو برای شستشوی فرش‌های خود انتخاب می‌کنید. در خصوص مبلغ حتما برای سال آینده یعنی سال ۱۴۰۰، جدول قیمت قالیشویی در قالب یک مقاله وبلاگی را به اطلاع شما و دیگر مشتریان خواهیم رساند.
     در خصوص هزینه جابجایی فرش هم در گذشته رایگان بوده است.

 1. سلام زنگ زدم می گم دوازده متری نایین با این مشخصات دارم متری چند می گین باید بیاین ببینین می گم حداقل حدودی بگین می گین باید دید . خب تو این شرایط کرونایی الکی یکی رو بیارم تو خونم بعد بشینم مشورت کنم ببینم اصلا این کار با بودجه من سازگار هست یا نیست اخر هم ببینم نمی تونم این هزینه رو پرداخت کنم . اخه چه کاریه حدودی یه قیمت بدین ازچی می ترسین

  1. سلام
   ضمن عذرخواهی از خدمت شما، مورد شما حتما پیگیری می‌شود و تلاش می‌کنیم که هر چه سریع‌تر جدول قیمت‌ها رو تو همین صفحه براتون بذاریم.

  1. سلام و عرض ادب
   کمتر از ۹ متر مربع باشد شامل سرویس های حداقلی می باشد ولی در متراژ بیشتر از ۹ متر همه سرویس ها را شامل می شود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قالیشویی بانو

برای مشاوره قالیشویی با کارشناسان ما تماس بگیرید

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

لوگوی قالیشویی بانو - فوتر

کارخانه قالیشویی بانو به پشتوانه سال‌ها فعالیت، تجربه و با تکیه بر تخصص کارکنان خود، آماده ارائه کلیه خدمات شستشوی فرش، مبل، موکت و پرده با بهترین کیفیت به مشتریان خود است. ما در قالیشویی بانو با استفاده از به‌روزترین و بهترین تجهیزات و مواد شستشو، این اطمینان را به شما می‌دهیم که از مجموعه خدمات این کارخانه رضایت کامل داشته باشید.

© تمامی حقوق برای قالیشویی بانو محفوظ است.