قیمت قالیشویی + نرخ قیمت شستشوی فرش در سال ۱۴۰۱

قیمت قالیشویی

قیمت قالیشویی چگونه تعیین می‌شود؟ اتحادیه قالیشویی در هر سال، قیمت‌های متفاوتی را برای شستشوی فرش و موکت بر اساس اندازه و متراژ فرش‌ها تعیین می‌کنند. دلیل این اتفاق این است که قیمت شستشوی فرش ثابت بماند و هر شرکت قیمت خاصی را برای خود اعلام نکند. قیمت اعلام شده توسط اتحادیه وابسته به تورم عمومی و سطح و کیفیت خدماتی دارد که قالیشویی های مختلف ارائه می‌دهند.

قیمت قالیشویی عنوان شده در این مقاله به مشتریان تهرانی کمک می‌کند تا هزینه و قیمت موردنظر خود را از طریق نرخ‌های مصوب اتحادیه قالیشویان تهران دنبال کنند. البته در دنیای امروزی و با توجه به رشد خدمات اینترنتی، بیشتر مشتریان تمایل دارند که از  خدمات ارزان ترین قالیشویی در محدوده محل زندگی خود استفاده کنند. (قالیشویی بانو در موقعیت‌های مکانی مختلف، شعبه داشته و با خدمت رسانی گسترده، تلاش می‌کند تا رضایت تمامی مشتریان خود را جلب کند.)

به این منظور با استعلام نرخ قیمت قالیشویی در تهران از مراکز فعال در منطقه خود، یکی از آن‌ها را برای شستشوی فرش‌هایشان انتخاب می‌کنند.

«نکته حائز اهمیت این است که مبنای این انتخاب، نباید تنها قیمت گذاری نرخ شستشو و خدمات دیگر ارائه شده از این مراکز باشد؛ بلکه کیفیت خدمات ارائه شده، ملاک یک انتخاب درست است.»

آنچه در این مقاله می‌خوانیم:

لیست قیمت قالیشویی در تهران

نرخ شستشوی فرش ماشینی و دستباف برای آن دسته از شهروندانی که در پی مراکز قالیشویی مجاز تهران هستند، در ادامه مطلب ارائه شده است. مطابق با روال هر سال و با توجه به عوامل متعددی همچون افزایش قیمت مواد شوینده، هزینه دستگاه و بسیاری دلایل دیگر، نرخ قالیشویی دارای اندکی افزایش بوده است.

همچنین افزایش تقاضا در روزهای پایانی سال نیز در افزایش قیمت شستن فرش در تهران اثر دارد. اتحادیه قالیشویی تهران با توجه به موارد فوق، قیمت قالیشویی ۱۴۰۱ را اعلام کرده است. به یاد داشته باشید که هر قالیشویی، مبلغ نهایی سفارش را با توجه به هزینه‌های حمل قالی به مشتری اعلام می‌کند و متعهد می‌شود که مشتری، قیمتی بیش از مبلغ تعیین شده پرداخت نخواهد کرد.

مشخص بودن قیمت شستن فرش مانع از تحمیل هزینه‌های اضافی برای لکه‌بری و یا خدماتی که مشتری به آن‌ها نیازی ندارد، توسط برخی سودجویان بر مشتری می‌شود. هزینه قالیشویی بانو نیز مطابق با نرخ اتحادیه قالیشویی ۱۴۰۱ بوده و بر اساس انواع سفارش‌های مشتریان تعیین شده است.

عوامل موثر بر هزینه قالیشویی

برخی عوامل بر هزینه قالیشویی اثرگذارند؛ از آن جمله ترافیک منطقه مورد نظر است. برخی مناطق در طرح ترافیک شهرداری قرار می‌گیرند و به همین دلیل حمل و نقل را برای کارخانه قالیشویی با مشکلاتی همراه می‌کنند. همچنین این خدمات برای برخی از محله‌هایی که در حومه شهر هستند با دشواری بیشتر انجام می‌شود؛ به همین دلیل در قیمت نهایی نیز اثرگذار خواهد بود.

یکی از اتفاقات مهمی که در چند سل گذشته بر قیمت قالیشویی تاثیر زیادی داشته، همه‌گیری ویروس کرونا در سراسر جهان و ایران است. این همه‌گیری علاوه بر دشواری‌های حمل و نقل، خرید مواد اولیه و سلامت نیروی انسانی، موجب خسارت به آن دسته از مراکزی شد که تنها خدمات حضوری ارائه می‌کردند. خدمات آنلاین یکی از ویژگی‌هایی است که برخی قالیشویی‌های معتبر به مشتریان خود ارائه می‌دهند.

«به یاد داشته باشید که قیمت قالیشویی آنلاین تفاوتی با نرخ تعیین شده توسط اتحادیه ندارد و این مراکز نمی‌توانند هزینه‌ای بیشتر را برای ارائه خدمات آنلاین از شما دریافت کنند.»

۱. قیمت شستن فرش براساس جنس فرش

یکی از عوامل موثر بر تعرفه قالیشویی ، جنس فرش است. این قیمت هر ساله توسط اتحادیه قالیشویی تعیین شده و در کلیه مناطق تهران یکسان است. در قالیشویی بانو، شستشوی فرش‌های دستباف، ابریشمی و ماشینی مطابق با نرخ قالیشویی در تهران محاسبه خواهد شد. لازم به ذکر است که فرش‌های دستباف، معمولا به انواع فرش‌های معمولی، گلیم فرش، گل ابریشم و ابریشم تقسیم شده و قیمت شستشوی هرکدام متفاوت است.

«همچنین هزینه قالی گل ابریشم بخاطر حساسیت بسیار زیادی که دارد، معمولا از دیگر انواع فرش دستباف بیشتر است.»

قیمت قالیشویی بر اساس جنس فرش متفاوت است؛ برای مثال کلیه فرش‌های ماشینی معمولی، اکریلیک و فانتری دارای یک قیمت هستند. برای همین در صورتی که یک مرکز قالیشویی، قیمت متفاوتی برای این فرش‌ها تعیین کند، مشتری امکان پیگرد قانونی خواهد داشت.

همچنین رنگ فرش نیز نباید در تعیین نرخ قالیشویی اثرگذار باشد. قیمت قالیشویی فرش دستباف معمولی و گلیم فرش معمولا نزدیک به هم است و گاهی قیمت شستشوی گلیم فرش ۱۰ تا ۱۵ درصد، کمتر از نرخ دستباف‌های معمولی خواهد بود.

۲. قیمت قالیشویی طبق اندازه و ابعاد فرش

یکی از عوامل موثر بر هزینه قالیشویی متراژ فرش است. برای مثال معمولا متراژهای کمتر از ۹ متر شامل سرویس حداقلی می‌شوند. همچنین نرخ قالیشویی بر اساس اندازه و ابعاد فرش به صورت متر مربع محاسبه می‌شود. با افزایش متراژ فرش، قطعا نرخ شستشو نیز افزایش می‌یابد. تعرفه شستشو همچنین بر اساس متر مربع پیشتر توسط اتحادیه تعیین شده است و یک قالیشویی معتبر با ضرب مقدار تعرفه در اندازه فرش رخ شستشو را به راحتی تعیین خواهد کرد.

برخی از مراکز، قیمت شستشوی فرش ماشینی و دستباف را با توجه به تعداد فرش محاسبه می‎‌کنند؛ این کار اشتباه است! تعداد فرش‌ها نباید تاثیری در قیمت نهایی کار داشته باشد و محاسبات باید با توجه به متر مربع انجام شود. مثلا برای شستن فرش ۱۲ متری، قیمت مصوب سال ۱۴۰۱ برای هر متر مربع در عدد ۱۲ ضرب می‌شود.

در مجموعه قالیشویی بانو به عنوان بهترین قالیشویی تهران انجام کلیه محاسبات کارشناسی برای تعیین اندازه و ابعاد فرش با حضور متخصصین و مشتری به صورت رایگان انجام می‌شود. 

نرخ اتحادیه قالیشویی در سال ۱۴۰۱

قیمت قالیشویی بانو

اتحادیه قالیشویی تهران با ارائه فهرست قیمت خدمات قالیشویی بر شفافیت این عملیات افزوده است. با توجه به متراژ فرش و ابعاد و اندازه‌های آن و همچنین مطابق با جنس فرش، اتحادیه قالیشویی نرخ مصوب شستشو را تعیین کرده است. این مبلغ برای شستن فرش ماشینی حداقل ۱۱۰۰۰ تومان و برای شستن فرش دستباف از ۱۵۰۰۰ تومان در نظر گرفته می‌شود. در ادامه جدول نرخ اتحادیه قالیشویی ارائه می‌شود.

لیست قیمت قالیشویی بانو نیز مطابق با نرخ مصوب بوده و تفاوتی با آن نخواهد داشت.

قیمت قالیشویی در ۱۴۰۱ از قیمت (تومان) تا قیمت (تومان)
شستشوی فرش ماشینی (متر مربع) ۲۰.۰۰۰
شستشوی فرش دستباف (متر مربع) ۳۰.۰۰۰
اعلاء شویی فرش ماشینی (متر مربع) ۲۲.۰۰۰
اعلاء شویی فرش دستباف (متر مربع) ۴۰.۰۰۰
خشکشویی فرش ماشینی در محل (متر مربع) ۲۰.۰۰۰
خشکشویی فرش دستباف در محل (متر مربع) ۳۵.۰۰۰
شستشوی موکت (جدا از زمین) ۱۵.۰۰۰
خشکشویی موکت در محل (متراژ کمتر از ۵۰ متر) ۳۰۰.۰۰۰
سرویس حمل فرش ۳۵.۰۰۰

قیمت شستشوی فرش دستباف

اهمیت فرش دستباف بر هیچ‌کس پوشیده نیست. به همین دلیل،‌ قیمت قالیشویی در سال ۱۴۰۱ برای برخی از مراکز قالیشویی که ضمانت سلامت فرش که بیمه‌نامه نیز نامیده می‌شود به مشتری ارائه می‌کنند، بیشتر خواهد بود. معمولا بیمه‌نامه به فرش‌های دستباف و نفیس بخاطر قیمت بالاتر و ارزش بیشتری که دارند، اطلاق می‌شود.

«با ارائه بیمه‌نامه، در صورت بروز هرگونه آسیب احتمالی به فرش در حین شستشو، قالیشویی موظف به پرداخت خسارت خواهد بود.»

تراکم بافت فرش بر کیفیت آن نقش دارد و بر همین اساس، شستن فرش‌های با تراکم بیشتر نیز دشوارتر است. قالیشویی بانو با دسته‌بندی فرش‌ها بر اساس جنس و نوع الیاف، آن‌ها را به صورت جداگانه شستشو می‌دهد. برای همین شستن فرش دستباف، نیازمند زمان و دقت بیشتر خواهد بود که بر قیمت آن نیز اثرگذار است. مطابق با تعرفه ارائه شده، قیمت شستشوی فرش دستباف از ۳۰.۰۰۰ تومان شروع می‌شود. قیمت قالیشویی بانو نیز مطابق با تعرفه تعیین شده خواهد بود.

 • قیمت اعلاشویی قالی

در صورت مراجعه به لیست قالیشویی های مجاز تهران می‌بینید که اعلاشویی یکی از خدمات ویژه‌ای است که توسط برخی از این مراکز ارائه می‌شود. در این خدمت، تعداد دفعات شستشوی قالی بیشتر از شستن معمولی است و همچنین از مواد مخصوص برای قالیشویی استفاده خواهد شد.

برخی از مشتریانی که حساسیت ویژه‌ای روی فرش‌های خود به ویژه فرش‌های دستباف و ابریشمی و همچنین قالی‌های عتیقه دارند، این خدمات را ترجیح می‌دهند.

قیمت اعلاشویی قالی با توجه به جنس آن متفاوت است و با توجه به زمان و دقت بیشتری که دارد، هزینه آن نیز نسبت به شستشوی معمولی بیشتر خواهد بود. برای افرادی که دارای فرش‌های آسیب‌دیده نیز هستند، این روش شستشو پیشنهاد می‌شود؛ زیرا در این متد، توجه بیشتری به وضعیت تار و پود فرش می‌شود. برای مثال اعلاشویی فرش دستباف از ۴۰.۰۰۰ تومان شروع می‌شود، در حالی که اعلاشویی فرش ماشینی از ۲۲.۰۰۰ تومان آغاز می‎‌گردد.

قیمت شستشوی فرش در تهران

بر اساس نرخ اعلامی ‌از سوی اتحادیه قالیشویی، باید هزینه خدمات ارائه شده این مراکز در شهر تهران از نرخ ثابت و یکسانی برخوردار باشد. اما در بسیاری از موارد، ممکن است مشتریان تجربه متفاوتی از هزینه‌های پرداختی در یک مورد مشابه داشته باشند. همانطور که می‌دانید برخی از عوامل سبب تفاوت در این هزینه‌ها می‌شود.

به عنوان مثال با تغییر فصل به خصوص در روزهای پایانی سال، نرخ قالیشویی و خدمات ارائه شده از سوی این مراکز، تغییر می‌کند. یک قالیشویی ارزان و خوب در تهران مرکزی است که طبق تعرفه مشخص اعلامی، قیمت قالیشویی را اعلام کند و مبنای تفاوت قیمت را بر اساس ارزش منطقه قرار ندهد.

در واقع نباید تفاوتی میان قیمت گذاری هزینه‌های یک قالیشویی ارزان قیمت در مناطق مختلف پایتخت وجود داشته باشد. این بدان معناست که تفاوت نرخ خدمات قالیشویی صرفا باید بر اساس موارد مهم تاثیرگذار مانند تفاوت قیمت شستشوی فرش ماشینی در تهران و فرش دستبافت، تفاوت در اندازه‌های فرش و قالی‌ها و عواملی این چنینی باشد. حتی در یک قالیشویی قیمت مناسب نیز نرخ شستشوی فرش ماشینی بر اساس پارامترهای مختلفی مانند جنس الیاف به کار رفته و مواد شوینده متفاوت خواهد بود.

با توجه به رشد قارچی بسیاری از قالیشویی ها، باید مراقب افراد سود جو باشید؛ بسیاری از این شرکت ها کمترین امکانات را ارائه داده و حتی مجوز برای فعالیت ندارند، پس بهتر است پیش از انتخاب دقت کافی داشته باشید تا از نظر قیمت و خدمات بهترین را انتخاب کنید. در همین راستا، قالیشویی بانو تلاش کرده است در همه تهران شعباتی را ایجاد کند که از جمله آن‌ها می‌توان به قالیشویی تهرانپارس اشاره کرد که یکی از ۱۰۰ شعبه بانو در سراسر تهران است. این شعبه، از بهترین امکانات و تجهیزات برخوردار بوده و در کمترین زمان ممکن بهترین خدمات را در اختیار شما قرار می‌دهد.

آیا قیمت قالیشویی بر کیفیت اثر دارد؟

قیمت گذاری مناسب و شفاف در ارائه خدمات قالیشویی را می‌توان جزو یکی از ویژگی‌های مراکز با کیفیت و معتبر دانست. همانطور که می‌دانید ممکن است بتوانید در انواع قالیشویی‌هایی که در تهران فعالیت دارند؛ نرخ و هزینه‌های شستشویی مشابهی را پیدا کنید.

اگر شما نیز این سوال که شستشوی فرش را در سال چند مرتبه انجام دهیم ذهنتون را مشغول کرده است حتما با کارشناسان و مشاوران حرفه‌ای این زمینه تماس بگیرید؛ چون این سوال بسیار جامع است و به موارد زمینه‌ای نیز نیاز دارد.

در پایان، نحوه محاسبه تعرفه قالیشویی در بین قالیشویی‌ها باید یکسان باشد؛ زیرا بنابر قوانین اتحادیه فرش تهران هزینه‌های دریافتی تمامی ‌زیر مجموعه‌ها باید بر اساس نرخ‌های تعیین شده باشد. اما این نکته قابل ذکر است که برخی عوامل می‌توانند در تعیین قیمت شستن فرش تاثیرگذار باشند. برخی از این عوامل عبارتند از:

 • تفاوت قیمت شستشو در فرش دستباف و فرش ماشینی
 • تفاوت هزینه شستشوی معمولی و اعلا شویی
 • قیمت گذاری متفاوت شستشو در محل و حمل به کارخانه
 • هزینه لکه بری از سطح فرش
 • شستشوی فرش‌های نفیس و عتیقه
 • تفاوت نرخ بر اساس ابعاد و اندازه

انتظارات پایتخت نشین‌ها از قیمت قالیشویی چیست؟

خدمات شستشوی فرش در پایتخت یکی از سرویس‌هایی است که امروزه تعداد بیشماری از کارخانه‌ها و دفاتر قالیشویی، در ایام  مختلف سال به آن مشغول هستند. اما کدام یک می‌توانند انتظارات مردم تهران را با توجه به نیاز مبرم آن ها به این نوع خدمات در زندگی روزمره برآورده سازند؟ این موضوع، مسئله چالش برانگیزی است. از آنجا که مشتریان امروزه به اثبات عملی یک ادعا بیشتر توجه می‌کنند؛ پس ارائه یک خدمت خوب از اهمیت بالایی برخوردار است. مشتریان به دنبال یک قالیشویی هستند که فرش‌های گران قیمت و ارزشمند خود را به آنها بسپارند و در مقابل با پرداخت هزینه مناسب و عرف، فرش و قالی شسته شده خود را به بهترین حالت ممکن دریافت کنند. شستشوی فرش حساسیت‌های خاصی دارد که در صورت عدم رعایت صحیح اصول قالیشویی، بافت فرش دچار آسیب جدی می‌شود. پس سطح کیفیت و نرخ هزینه‌های پرداختی دو اولویت مهم مشتریان است.

چرا بانو را برای خدمات قالیشویی انتخاب کنیم؟

قالیشویی بانو با برخورداری از سال‌ها تجربه در خصوص انواع خدمات قالیشویی، خشک‌شویی فرش، لکه‌بری و ترمیم آن حتی در شلوغ‌ترین ایام سال، پاسخگوی مشتریان وفادار خود خواهد بود. خدمات متمایز بانو موجب شده است تا این مرکز به محلی مطمئن برای سپردن قالی‌های ارزشمند مشتریان تبدیل شده و آنان با خیال راحت فرش‌های نفیس خود را به بانو بسپارند. به منظور رفاه شهروندان عزیز و حفظ سلامت آنان، خدمات آنلاین بانو در دوران شیوع کرونا موجب تسهیل فرآیند سفارش شده است.

مجموعه بانو با برخورداری از تجهیزات پیشرفته و در عین حال نیروی انسانی کارآمد و کافی، در ایام شلوغ نیز خوش‌قول بوده و برخلاف دیگر مراکز، فرش‌های مشتریان عزیز را به موقع به آنان تحویل می‌دهد. خدمات ارائه شده توسط قالیشویی بانو در تهران از سرویس‌های محبوب همشهریان عزیز در همه مناطق تهران است. نرخ انجام این خدمات به صورت شفاف در اختیار مشتری قرار خواهد گرفت. بنابراین اگر به دنبال مناسب‌ترین قیمت قالیشویی در تهران هستید با بانو تماس بگیرید.

14 پاسخ

  1. سلام
   بله دوست عزیز، ما تلاش داریم تا ضمن ارائه خدمات با بیشترین میزان کیفیت، قیمت را طبق نرخ مصوب سال از مشتری دریافت کنیم و مبالغ اضافی در قالیشویی بانو دریافت نمی‌شود.

   1. با سلام و خسته نباشید به دوستان در قالیشویی بانو، یه چیزی خیلی جالب بود برای من اینکه من چند سالی میشه که اشتراک قالیشویی بانو رو دارم تا الان دو الی سه بار فرش های منزل رو دادم زحمتش رو کشیدن دوستان ولی یچیز خیلی جالب بود برام الان که داخل سایت داشتم مرور میکردم نوشته بود که هزینه بردن فرش ها و اوردنشون رایگان در حالی که سری اخر که پارسال بود که فرشام رو دادم برای شستشو از من هزینه دریافت کردن بابت حمل و نقل حالا نمیدونم این سرویس رو تازگیا رایگان کردن یا از قبل بوده و یچیز دیگه من هرجا که خوندم اصلا قیمت نداده بودین که متری چقدر هزینه میگیرید بابت شستشو لطفا اگر طبق تعرفه یی که باید بگیرین مبلغ دریافت میشه لطفا شفاف سازی کنید که مشتری بدون چقدر باید هزینه کنه چون اکثر سایت های قالیشویی قیمتشون مشخص ??

    1. با سلام خدمت شما دوست عزیز
     ممنون از اینکه مارو برای شستشوی فرش‌های خود انتخاب می‌کنید. در خصوص مبلغ حتما برای سال آینده یعنی سال ۱۴۰۰، جدول قیمت قالیشویی در قالب یک مقاله وبلاگی را به اطلاع شما و دیگر مشتریان خواهیم رساند.
     در خصوص هزینه جابجایی فرش هم در گذشته رایگان بوده است.

 1. سلام زنگ زدم می گم دوازده متری نایین با این مشخصات دارم متری چند می گین باید بیاین ببینین می گم حداقل حدودی بگین می گین باید دید . خب تو این شرایط کرونایی الکی یکی رو بیارم تو خونم بعد بشینم مشورت کنم ببینم اصلا این کار با بودجه من سازگار هست یا نیست اخر هم ببینم نمی تونم این هزینه رو پرداخت کنم . اخه چه کاریه حدودی یه قیمت بدین ازچی می ترسین

  1. سلام
   ضمن عذرخواهی از خدمت شما، مورد شما حتما پیگیری می‌شود و تلاش می‌کنیم که هر چه سریع‌تر جدول قیمت‌ها رو تو همین صفحه براتون بذاریم.

  1. سلام و عرض ادب
   کمتر از ۹ متر مربع باشد شامل سرویس های حداقلی می باشد ولی در متراژ بیشتر از ۹ متر همه سرویس ها را شامل می شود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.