شستشوی مبل

شستشوی مبلمان

شستشوی مبل از جمله خدمات اصلی بانو از بهترین قالیشویی تهران است. ما مبل‌هایتان را در محل مورد نظر شما، با استفاده از مدرن‌ ترین دستگاه‌ ها و بهترین مواد شوینده ممکن، به روش خشک‌شویی شستشو می‌دهیم. در این روش نیازی به حمل‌ونقل مبل‌ها نبوده و تنها چند ساعت بعد از شستشو می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید.

هنوز از سال‌هایی که مبلمان یک وسیله تشریفاتی و زینتی بود و در همه خانه‌ها حضور نداشت، زمان زیادی نگذشته است. اما امروزه مبلمان به یکی از وسیله‌‌ های کاربردی و ضروری موجود در هر خانه‌ای تبدیل شده است به طوریکه می‌توان گفت زندگی بدون مبلمان سخت بوده و همین کاربرد زیاد و مداوم باعث می‌شود که این وسیله در فواصل زمانی کوتاهی، نیازمند تمیز کردن و رسیدگی باشد.

از سویی در سال‌های گذشته وقتی مبلمان پارچه‌ای شما پس از مدتی استفاده کثیف می‌شد، چاره‌ای جز عوض کردن رویه و یا حتی خود مبلمان نبود. اما امروزه به لطف تکنولوژی و روش خشک‌شویی، می‌توان بدون باز کردن رویه و به کمک دستگاه‌های وکیوم، شستشوی مبلمان را به بهترین شکل ممکن انجام داد.

مبلمان یکی از اجزای اصلی دکوراسیون داخلی منزل محسوب می‌شود. علاوه‌بر کمک به زیبایی فضای خانه، بیشتر وقت خانواده در آنجا سپری خواهد شد. به‌همین دلیل، تمیز نگهداشتن مبلمان اهمیت زیادی دارد. شستشوی مبل نه‌تنها کیفیت و جلوه ظاهری مبلمان را حفظ می‌کند، بلکه در افزایش دوام و طول عمر آن نیز نقش دارد.

معرفی بهترین مایع ها برای شستشوی مبلمان در منزل

 1. صابون مایع : از بهترین مایع ها برای شستشوی مبل می باشد.
 2. الکل سفید و نمک : موثرترین شوینده برای از بین بردن لکه ها
 3. سرکه سفید : کاربردی ترین مابع برای شسشوی مبلمان
 4. پودر لباسشویی : برای شستن همه مبلمان ها توصیه نمی شود.
 5. مایع ظرفشویی: برای از بین بردن لکه روغن موثر می باشد.
 6. شامپو فرش : قبل از استفاده از آن، شستشوی صحیح را با شامپو فرش را مطالعه کنید.
 7. اسپری تمیزکننده فرش و مبل : مطمئن ترین روش برای شستشوی مبلمان

آموزش شستشوی مبل در منزل بدون دستگاه

برای شستشوی مبل در خانه لازم است که مراحل مختلفی را پشت سر گذاشت و به تمامی جنبه‌های شستشو توجه شود. اگرچه مبل‌ها از تنوع بالایی برخوردارند و برای هرکدام از آن‌ها می‌توان از روش‌های مختلفی استفاده کرد اما به صورت کلی مراحل زیر در شستشوی مبل باید رعایت شود.

۱. گردگیری مبلمان

اولین مرحله از شستشوی مبلمان گردگیری و حذف غبار موجود در سطح مبل است و برای این کار می‌توان از جاروبرقی استفاده کرد. در اصل با جارو کشیدن مبل انواع گردوغبار موجود در سطح مبل و بین الیاف پارچه آن از بین می‌رود و در نهایت شستشوی مبل راحت‌تر انجام خواهد شد.

۲.پرزگیری و برس کشی مبل

بعد از آنکه با استفاده از جاروبرقی سطح مبلمان گردگیری شد لازم است که از یک برس نرم استفاده شود تا علاوه بر گردگیری موهای زائد، پرزهای مبل و … از بین بروند و خللی در روند شستشوی مبل ایجاد نکنند.

۳.لکه‌گیری مبلمان

بعد از آنکه گردوغبار موجود در سطح مبل تمیز شود و با استفاده از برس پرزگیری شد باید اقدام به از بین بردن لکه‌های مبل نمود. مبلمان ممکن است در اثر ریخته شدن چربی‌ها، نوشیدنی‌ها، خون، جوهر و … آلوده شده و دچار لکه شوند. تعدادی از لکه‌ها ممکن است در زمان شستشو توسعه پیدا کرده و به بخش‌های بیشتری از مبل نفوذ بکنند به همین دلیل لازم است که قبل از اقدام به شستشو این لکه‌ها تمیز شوند. برای تمیز کردن هر کدام از انواع لکه‌ها می‌توان از روش‌ها، راهکارها و مواد شوینده مختلفی استفاده کرد.

۴.تهیه محلول شستشوی مبل و تست آن

بعد از انجام تمامی مراحل گفته شده لازم است که برچسب مبلمان مطالعه شود و به کد هایی که بر روی مبلتان حک شده است نیز دقت کنید. معرفی کد های حک شده روی مبل:

 • کد W : شستشوی محلول بر پایه ی آب
 • کد S : شوینده ی عاری از آب
 • WS : شوینده ای بر پایه ی آب یا حلال
 • X : این کد نشان دهنده این است که شستشوی مبلمانتان را باید به افراد متخصص بسپارید.

برای تهیه یک محلول خانگی تمیز کننده مبل می‌توان ۳ پیمانه از شامپوی غیر شیمیایی را با ۳ لیتر آب مخلوط کرد و با استفاده از یک دستمال پارچه‌ای سفید تمیز اقدام به تست آن بر روی مبل نمود. در این مرحله باید پارچه را به محلول آغشته کرد و به گوشه‌ای از مبل کشید و ۱۰ دقیقه به آن فرصت داد. چنانچه در این مدت پارچه مبل رنگ پس نداد می‌توان اقدام به شستشوی آن نمود.

۵.شستشوی نهایی مبل

بعد از تست تأثیر مواد شوینده بر روی پارچه‌های مبل می‌توان اقدام به شستشوی مبل نمود. در این مرحله می‌توان یک اسفنج تمیز را به محلول تهیه شده آغشته کرد و تمامی سطح مبل را با آن تمیز کرده و شستشو داد. بعد از شستشوی مبل نیز باید به آن اجازه داد که در یک محل مناسب خشک شود.

شستن مبل با استفاده از دستگاه بخارشو

جنس رویه مبل‌ها می‌تواند از مواد و متریال های مختلفی ساخته شود و شستن هر کدام از آن‌ها نیازمند رعایت نکات و پارامترهای مختلفی است. استفاده از دستگاه بخارشو یکی از بهترین روش‌های شستشوی مبل است که می‌تواند برای انواع مختلفی از مبل‌ ها استفاده شود. در این روش بعد از گردگیری و لکه‌گیری مبلمان می‌توان مخزن بخارشو را با استفاده از محلول‌های مخصوص پر کرد، سپس با بخار شو به آرامی تمامی شوینده را روی سطح مبل پخش کرد. در مرحله بعدی باید مکنده بخار شو را روشن کرده و تمامی کف‌های اضافی را از روی مبل تمیز کرد و به آرامی تمامی قسمت‌های مبل را شستشو داد.

مهم‌ترین گام‌ های شستن مبل در منزل

امروزه افراد کمی هستند که از روش‌های سنتی و قدیمی برای شستشوی مبلمان، فرش و … استفاده کنند و بیشتر افراد ترجیح می‌دهند که از خدمات شرکت‌های قالیشویی بهره‌مند شوند. برای شستشوی مبلمان در منزل لازم است که به مراحل و گام‌های مختلفی توجه داشت که مهم‌ترین آن‌ها شامل موارد زیر هستند:

 1. در صورت وجود هر نوع لکه‌ای بر روی مبل باید در سریع‌ترین زمان ممکن اقدام به تمیز کردن آن نمود. برای از بین بردن لکه‌ها می‌توان از محلول‌های مختلفی همچون سرکه و آب استفاده کرد.
 2. قبل از شستشوی مبلمان باید دستورالعمل‌های مربوط به پارچه رویه مبل را مطالعه نمود.
 3. کدهای روی پارچه باید مورد توجه قرار بگیرند چرا که کد W به معنی شستشوی محلول بر پایه آب، کد S به معنی شوینده عاری از آب، کد WS به معنی شوینده‌ای بر پایه  آب یا حلال و کد X نشان دهنده این است که شستشوی مبلمان باید توسط افراد متخصص انجام شود.
 4. باید از یک برس نرم و خشک و همچنین جاروبرقی برای گردگیری مبلمان استفاده کرد.
 5. در انتخاب شوینده مناسب برای تمیز کردن مبل باید به نکاتی همچون جنس پارچه رویه مبل، میزان اسیدیته شوینده و … اشاره کرد.
 6. بعد از شستشوی مبل از یک حوله نرم و تمیز برای خشک کردن آن استفاده شود.
 7. مبلمان باید در هوای آزاد خشک شود.

بهترین روش شستشوی مبلمان

اگرچه می‌توان از روش‌های سنتی و خانگی برای شستشوی مبلمان استفاده کرد اما در حقیقت بهترین روش شستشوی انواع مبلمان استفاده از خدمات شرکت‌ های قالیشویی است. این شرکت‌ها با برخورداری از تجهیزات مدرن، مواد شوینده مخصوص و نیروهای متخصص می‌توانند هر کدام از انواع مبل‌ها را به بهترین شکل ممکن تمیز کرده و شستشو بدهند. قالیشویی در محل یکی از مهم‌ترین خدمات این شرکت‌ها است که به افراد اجازه می‌دهد مبلمان خود را در منزل شستشو بدهند. قیمت شستشوی مبل نیز می‌تواند تحت تأثیر فاکتورهای مختلفی همچون نوع مبلمان، میزان آلودگی‌ها و لکه‌ها، تجهیزات، مواد شوینده و… متغیر باشد.

شستشوی مبل با دستگاه

یکی از رایج‌‌ترین روش‌های شستن مبل در قالی شویی، استفاده از دستگاه‌های پیشرفته اتوماتیک و نیمه اتوماتیک است. برای شستشوی مبل با دستگاه از یک ماشین کوچک مخصوص استفاده می‌شود که هم مبل را تمیز می‌کند و هم موجب خشک شدن آن می‌شود. برای کار با این دستگاه، آب و مواد شوینده، داخل دستگاه ریخته و سپس با کشیدن دستگاه روی مبل، تمام آلودگی‌ها و کثیفی‌ها از روی آن تمیز می‌شود.

شستشوی مبلمان با دستگاه با سرعت بسیار بالایی انجام شده و به خوبی ظاهر مبل شما را تمیز می‌کند. از طرف دیگر این کار، موجب افزایش طول عمر و تمیزی عمیق پارچه مبل می‌شود. همچنین بعد از تمیز شدن مبل با دستگاه، مبل به سرعت خشک می‌شود.

خدمات شستشوی مبلمان

یکی از خدماتی که توسط قالیشویی بانو ارائه می شود، خدمات شستن مبل در منزل است. شستشوی مبل در خانه به روش خشک شویی و به وسیله ماشین آلاتی مدرن و پیشرفته انجام می‌شود. از آن جایی که جنس پارچه انواع مبلمان با هم متفاوت است، استفاده از شوینده مناسب و در نظر گرفتن جنس مبل، نقش مهمی بر کیفیت تکیز کردن مبل‌ها دارد. برای شستن انواع مبلمان، تکنسین با دقت هر چه تمام‌تر، همه بخش‌های مبل را نظافت کرده و در نهایت قسمت‌های جدا شونده، کوسن‌ها و تشکچه‌ها را تمیز می‌کند.به طور معمول برای شستشوی عمیق مبلمان و از بین بردن لکه‌ها با در نظر گرفتن میزان کثیفی، محلول‌های خاصی به مبل تزریق شده و سپس مبلمان با بخار شوی و با استفاده از بخار آب، تمیز می‌شود. در نهایت، اگر به دنبال بهترین قالیشویی غرب تهران هستید، بانو می‌تواند انتخاب مناسبی برای شما باشد.

کیفیت شستن مبل

شستشوی مبلمان به روش خشک‌شویی، تا حدود زیادی نیازمند تجربه بالا و آشنایی با روش کار و دستگاه مخصوص این کار است. جنس پارچه هر مبلی با مبل‌های دیگر متفاوت است و برای شستشوی آن نیازمند انتخاب مواد شوینده و فرچه مناسب با درجه زبری مشخص است. همچنین اپراتور با تجربه باید بتواند با فشار مشخصی سطح پارچه مبل را شستشو دهد. در نهایت رعایت درست تمام موارد ذکر شده، موجب می‌شود که مبل‌های شما با بهترین کیفیت ممکن شستشو داده شوند.

تضمین سلامت

همان‌طور که گفتیم شستن مبل نیازمند استفاده از وسائل مخصوص و برخورداری از تجربه مناسب است. پارچه‌های مبلی، به‌خصوص در مبلمان کار کرده، ممکن است دوام و قوام پارچه‌های نو را نداشته باشند. در این شرایط کار شستشوی مبلمان بسیار حساس‌تر شده و به دقت بالاتری نیازمند است. ما در قالیشویی بانو تجربه بسیاری در انجام این کار داشته و تضمین می‌کنیم که مبمان شما را بدون کوچک‌ترین ایراد و با بهترین کیفیت، به روش خشک‌شویی تمیز کنیم.

صداقت در خدمات

ما معتقدیم که صداقت، کلید رضایت مشتریان است. اعلام دقیق تعرفه‌ها و شرایط انجام کار، خوش قولی و تحویل به موقع و درست کار بر اساس تعهدات ارائه شده، همه آن چیزی است که اعتبار ما نزد مشتریان را می‌سازد. ما با رعایت تمامی این موارد، به یکی از بهترین قالیشویی‌های تهران تبدیل شده‌ایم که برای مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر با ما، تنها کافی است با ورود به صفحه قالیشویی آنلاین فرم موجود را پر کنید تا کارشناسان ما در سریع‌ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند.

یادآور می‌شویم که شستشوی مبل های شما توسط قالیشویی بانو با بهترین کیفیت ممکن انجام می‌شود؛ اما رعایت چند نکته ساده توسط شما باعث می‌شود که شرایط نگهداری از مبلمان بهتر شود:

 • در درجه اول اگر استفاده زیادی از مبلمان دارید و یا آن را برای محیط‌های اداری استفاده می‌کنید، بهتر است به سراغ مبلمان پارچه‌ای نروید.
 • همین‌طور در میان مبلمان با رویه پارچه، مبلمان دسته متکایی بیشتر در قسمت دسته‌ها دچار کثیفی و افت کیفیت می‌شود؛ بنابراین بهتر است به این موضوع نیز توجه کنید.
 • همچنین تا جای ممکن شخصا به تمیز کردن پارچه مبلی اقدام نکنید. زیرا انجام درست این کار بدون استفاده از جاروبرقی مخصوص و دستگاه وکیوم ممکن نبوده و باعث می‌شود پارچه مبل شما چرک مرده شود و دیگر به روش خشک‌شویی نیز به خوبی تمیز نشود.
 • در نهایت اگر می‌خواهید کار شستن مبل هایتان به بهترین نحو انجام شود، بهتر است بنا به میزان استفاده و حدودا هر ۶ ماه یک بار (برای مبلمان خانگی) از خدمات خشک‌ شویی مبلمان استفاده کنید. ما در قالیشویی بانو آماده ارائه این خدمت و خدمات تکمیلی آن به مشتریان گرامی هستیم. تنها کافی است با ما و شماره قالیشویی ۱۴۴۳ تماس بگیرید.
کیفیت شستشو

کیفیت شستشو

دستگاه‌های قالیشویی به‌روز و استفاده از مواد شوینده خارجی در کنار تجربه چندین ساله کارشناسان، کیفیت شستشو در قالیشویی بانو را تضمین می‌کند.

قالیشویی ارزان

شستشوی مبلمان در منزل

خشک شویی مبلمان بدون نیاز به حمل و نقل و با بهره گیری از دستگاه‌های مخصوص

کیفیت شستشو

تعدد شعب

قالیشویی بانو دارای شعب متعدد در کلیه مناطق شمال، مرکز، جنوب، غرب و شرق تهران است.

قالیشویی ارزان

تضمین سلامت فرش

فرش‌ها، مبلمان و حتی موکت‌ها محصولات ارزشمند و البته حساسی هستند. ما در قالیشویی بانو حفظ سلامت آنها را تضمین می‌کنیم.

ســــــــایر خدمــــات

شستشوی مبلمان
شستشوی پرده
شستشوی فرش
شستشوی موکت