شستشوی فرش

شستشوی فرش

شستشوی فرش از اصلی‌ترین خدمات کارخانه قالیشویی بانو است که با بهترین کیفیت ممکن به همشهریان گرامی در کلیه مناطق تهران ارائه می‌شود. ما فرش شما را با رعایت کلیه ملاحظات لازم حمل کرده، با بهترین کیفیت ممکن شسته و در زمان تعیین شده و در داخل کاور تحویل خواهیم داد. قالیشویی بانو تضمین می‌کند بهترین خدمات فرش شویی را با تعرفه مناسب به مشتریان وفادار خود ارائه دهد.

شستن قالی یک فرآیند تخصصی است و کسی که آن را بر عهده دارد، باید از کلیه نکات شستشوی فرش آگاه باشد. در گذشته‌ای نه چندان دور این کار توسط افراد خانواده و در فضای باز خانه مثل حیاط انجام می‌شد؛ اما امروزه دلایل زیادی وجود دارد که شستشوی فرش دستباف در خانه، دیگر به‌صرفه نیست. در ادامه ما شما را به دنیای پر نقش و نگار فرش بانو می‌بریم تا ضمن آشنایی بیشتر با خدمات این مرکز با صفر تا صد شستشوی فرش در قالیشویی نیز بیشتر آشنا شوید.

شستن فرش در منزل

قبل از شستن فرش در ابتدا باید مهم ترین تجهیزات از قبیل پارو، جارو برقی، سطل آب، اسفنج تمیز، فرچه مخصوص، شوینده مناسب و… آماده کنید. انتخاب شوینده مناسب برای فرش بسیار مهم است زیرا اگر شوینده مناسب فرش شما نباشد، فرشتان آسیب می بیند. شوینده ی انتخابی شما باید دارای قدرت پاک کنندگی بالا و بوی خوش آیندی باشد. عدم خوردگی بافت فرش، از ویژگی های اصلی شوینده می باشد. همچنین شوینده باید PH مناسب باشد و از نسبت حلالیت پایین با آب برخوردار باشد.

پس از خرید و انتخاب شوینده باید مراحل زیر را به ترتیب انجام دهید :

  1. در مرحله اول باید گرد و غبار موجود در سطح فرش از بین برود و برای این کار می‌توان از جاروبرقی استفاده کرد و سطح فرش را به صورت کامل گردگیری کرد. باقی ماندن گرد و غبار در سطح فرش می‌تواند باعث توسعه آلودگی‌ها و سخت‌تر شدن مراحل شستشو می‌شود و حتی امکان آسیب دیدن فرش‌ها نیز وجود خواهد داشت.
  2. مرحله دوم اگر فرش‌ها از نوع فرش‌های دستباف باشند لازم است که تست رنگ انجام شود تا میزان اثرگذاری مواد شوینده بر روی رنگ فرش بررسی شود. در این مرحله باید با استفاده از یک دستمال سفید مرطوب نقاطی از فرش را مالش داد و زمانی که تغییر رنگ و رنگ دهی نداشت اقدام به شستشوی آن نمود.
  3. باید فرش را در سطح شیب‌دار پهن کرد و با استفاده از آب ولرم اقدام به خیس کردن آن نمود. نباید از آب داغ برای شستن فرش‌ ها استفاده کرد.
  4. در مرحله چهارم باید مقداری مواد شوینده مناسب با نوع بافت و الیاف فرش را در مقداری آب ترکیب کرده و با کمک یک برس نرم اقدام به شستن سطح فرش کرد. برای شستن سطح فرش باید دقت زیادی داشت تا آسیبی به بافت و الیاف فرش وارد نشود.
  5. در مرحله پنجم باید آبکشی فرش را با دقت و حساسیت بالایی انجام داد به گونه‌ای که هیچ‌گونه گرد و غبار و آلودگی در سطح فرش باقی نماند و تمامی زردآبه فرش خارج شود.
  6. باید فرش را به صورت کامل آبگیری کرد و به آرامی آن را رول کرده و برای مدتی بر روی یک سطح شیب‌ دار قرار داد تا آب موجود در الیاف آن کاملاً خارج شود و در نهایت در محیطی به دور از گرد و غبار و آلودگی و زیر نور ملایم خورشید قرار داد تا به صورت کامل خشک شود.
  7. در مرحله هفتم نیز باید مجدداً اقدام به جاروکشی فرش کرد تا پرز و جهت خواب فرش منظم شود و زیبایی و جذابیت اولیه فرش به آن برگردد و در نهایت آن را محل مورد نظر پهن کرد.

چرا باید شستشوی فرش را به قالیشویی سپرد؟

در درجه اول بهتر است بدانید که فرش‌های جدید در انواع گوناگونی و با الیاف مختلف تولید می‌شوند. هر فرش، ویژگی‌های خاص خود را دارد که باعث می‌شود، شستشوی آن نیازمند مواد شوینده و روش مناسب شستشوی فرش باشد. شناخت فرش‌ها کاری تخصصی است و تنها با تجربه سال‌ها فعالیت در این زمینه به دست می‌آید. در این شرایط اگر تشخیص درستی نداشته باشیم، ممکن است به قیمت از دست رفتن کیفیت فرش و شستشوی نامناسب آن تمام شود.
نکته دوم این است که محاسبه هزینه‌های آب و مواد شوینده مصرفی و همچنین زمان صرف شده، نشان می‌دهد که شستشوی فرش در خانه، دیگر مانند گذشته از نظر مالی نیز به‌صرفه نیست.
فارغ از همه موارد گفته شده، نتیجه نهایی شستن فرش در بهترین قالیشویی ، یک فرش تمیز و درخشان است؛ نتیجه‌ای که قطعا با شستن آن به هیچ روش دیگری به دست نخواهد آمد.
در نهایت یک کارخانه قالیشویی حرفه‌ای در کنار خدمات فرش شویی، بهترین خدمات را در سایر زمینه‌های مورد نیاز و مرتبط، مانند رفوگری، رنگ برداری، ریشه زنی و… ارائه می‌دهد تا بتوانید با خیالی آسوده، رفع تمامی ایرادات فرش ارزشمند خود را به ما بسپارید.

حمل و نقل

خوش قولی، اولین تعهد ما به مشتریان است. ما در زمان مقرر شده، در محل شما حضور پیدا می‌کنیم، فرش شما را با دقت کامل جمع کرده و با رعایت تمام جوانب احتیاط حمل می‌کنیم. پس از پایان شستشو نیز، فرش به صورت کاملا لول شده و بسته‌بندی شده، در محل شما تحویل داده خواهد شد.

قیمت قالیشویی و شستشوی فرش ماشینی و دستباف در بانو مطابق با تعرفه اتحادیه قالیشویان است و هیچ هزینه‌ای خارج از چارچوب‌های مرسوم از مشتری اخذ نخواهد شد. برخی مراکز در ایام شلوغ سال همچون ماه‌های پایانی و نزدیک به خانه‌تکانی، هزینه‌های مضاعفی از مشتریان خود می‌گیرند که اغلب نارضایتی آنان را در پی دارد. در حالی که بانو ضمن داشتن تعهد در خصوص ارسال به موقع کالای مشتری، هیچگونه هزینه اضافی را به او تحمیل نخواهد کرد.

کیفیت شستشوی فرش

شستشوی فرش در قالیشویی بانو یک کار تخصصی است. به این معنا که ما برای فرش شما ارزش قائلیم و هر فرشی را بنا بر شرایط و ویژگی‌های خاص خود شستشو می‌دهیم. استفاده از دستگاه‌های مکانیکی مخصوص فرش شویی، مواد شوینده و شامپوهای خارجی و بهره بردن از بهترین روش‌های شستشوی فرش و خشک کردن، همه آن چیزی است که باعث می‌شود تا شستشوی فرش شما به بهترین وجه ممکن انجام شود.

نحوه شستن فرش در قالیشویی مدرن با مراکز سنتی متفاوت است؛ در مراکز سنتی، نیروی انسانی وظیفه کلیه عملیات شستشو و خشک کردن را بر عهده دارد. این کار ضمن اتلاف انرژی پرسنل در نتیجه نهایی نیز اثر داشته و موجب می‌شود تا بخاطر خستگی، شستشو به صورت یک‌دست و یکنواخت صورت نگیرد. همچنین خشک کردن فرش توسط خشک‌کن‌های مخصوص، بسیار موثرتر از خشک کردن آن زیر نور آفتاب و در معرض انواع آلودگی است.

تضمین سلامت فرش دستباف

فرش‌های دستباف بیش از آنکه یک کالای مصرفی باشند، یک اثر هنری ارزشمند هستند. به همین علت، فرش‌های دستباف از قیمت بالایی برخوردار بوده و شستشوی آن‌ها نیز دارای حساسیت‌های ویژه‌ای است. از سویی این روزها، فرش‌های ماشینی بسیار باکیفیت‌تر شده و به همین سبب دارای قیمت بالاتری هستند. به همین دلیل و برای آسوده کردن خیال مشتریان گرامی، ما تضمین می‌کنیم که فرش‌های شما را بدون کوچک‌ترین آسیبی شستشو دهیم.

بررسی شستشوی فرش توسط متخصصین

در مرکز بانو پیش از اقدام برای شستن فرش دستباف کلیه قسمت‌های فرش به دقت بررسی می‌شوند تا در صورت وجود هرگونه خرابی و آسیب با کسب رضایت مشتری تعمیرات لازم انجام شود. همچنین بررسی فرش پیش از شستشو توسط کارشناسان موجب می‌شود عملیات شستشو با دقت بیشتری انجام شده و از هرگونه آسیب احتمالی به فرش جلوگیری شود. این مرکز در صورت نیاز عملیات رفوگری، شیرازه دوزی و تعمیر فرش را بر عهده خواهد داشت.

مراحل شستشوی انواع فرش در بانو

شستشوی فرش ماشینی

 1. ابتدا فرش شما در قالیشویی کارشناسی می شود.
 2. در مرحله دوم فرش شما غبار گیری می شود.
 3. سپس در مرحله سوم با توجه به نوع و رنگ فرش و انتخاب مواد شوینده مناسب به شستشو فرش پرداخته می شود.
 4. در قدم چهار فرش آبگیری می شود.
 5. و در آخر با استفاده از روش های مدرن به خشک کردن فرش ها پرداخته می شود.

شستشوی فرش دستباف

 1. شستشو فرش دستباف در قالیشویی بانو، ابتدا توسط کارشناس ها بررسی می شود.
 2. در مرحله دوم به غبارگیری و گرد گیری می شود.
 3. سپس لکه برداری، رنگ برداری و قلم زنی می شود. (این مرحله از مهم ترین مراحل در شستشوی فرش های دستباف می باشد.)
 4. در مرحله چهارم فرش با استفاده روش های مدرن ترمیم می شود.
 5. پس از طی کردن این مراحل، فرش به مرحله شستشو می رسد.
 6. سپس آبکشی و پس آن آب گیری می شود.
 7. در مرحله آخر، فرش با جدیدترین متد ها به خشک کردن فرش پرداخته می شود.

قالیشویی بانو بهترین خدمات را در زمینه شستن فرش و سایر خدمات مرتبط با فرش به شما مشتریان گرامی ارائه می دهد. در صورت تماس با شماره قالیشویی بانو در ابتدا کارشناسان ما درباره روش انجام کردن، تعرفه‌ها و… توضیحاتی را به شما ارائه داده و پس از مشخص شدن درخواست شما، زمان دقیقی برای دریافت و تحویل فرش‌ها در نظر گرفته می‌شود.

فرش‌های شما نزد ما امانت بوده و تمام تلاش ما بر این است که امانت‌دار خوبی برای فرش‌های ارزشمند شما باشیم و خدمات باکیفیتی را ارائه دهیم. در نهایت یک کارخانه قالیشویی حرفه‌ای در کنار خدمات فرش شویی، بهترین خدمات را در سایر زمینه‌های مورد نیاز و مرتبط، مانند رفوگری، رنگ برداری، ریشه زنی و… ارائه می‌دهد تا بتوانید با خیالی آسوده، رفع تمامی ایرادات قالی‌های ارزشمند خود را در کنار خدمات شستن فرش به ما بسپارید.

کیفیت شستشو

کیفیت شستشو

دستگاه‌های قالیشویی به‌روز و استفاده از مواد شوینده خارجی در کنار تجربه چندین ساله کارشناسان، کیفیت شستشو در قالیشویی بانو را تضمین می‌کند.

قالیشویی ارزان

شستشوی مبلمان در منزل

خشک شویی مبلمان بدون نیاز به حمل و نقل و با بهره گیری از دستگاه‌های مخصوص

کیفیت شستشو

تعدد شعب

قالیشویی بانو دارای شعب متعدد در کلیه مناطق شمال، مرکز، جنوب، غرب و شرق تهران است.

قالیشویی ارزان

تضمین سلامت فرش

فرش‌ها، مبلمان و حتی موکت‌ها محصولات ارزشمند و البته حساسی هستند. ما در قالیشویی بانو حفظ سلامت آنها را تضمین می‌کنیم.

ســــــــایر خدمــــات

شستشوی مبلمان
شستشوی پرده
شستشوی فرش
شستشوی موکت