بهترین روش برای پاک کردن انواع لکه لوازم آرایشی از روی فرش

تمیز کردن لکه لوازم آریش بروی فرش

یکی از معضلات و مشکلاتی که افراد در استفاده از فرش ها با آن درگیر هستند، کثیفی و آلودگی فرش ها و ایجاد لکه های مختلف بر روی آن است و فرش های که در اتاق خواب وجود دارد با توجه به استفاده لوازم آریشی ممکن است لکه های بروی فرش ایجاد شود که پاک کردن آن بسیار سخت و اذیت کننده باشد و هر کدام از لوازم آریشی با توجه به اینکه با یک ماده تولید می شود و روش پاک کردن آنها مشترک نمی باشد ما در این مقاله تلاش کردیم تا روش های تمیز کردن و از بین بردن انواع لکه های لوازم آرایشی از روی فرش آشنا کنیم تا بهترین عملکرد را داشته باشید و فرش را به بهترین نحو تمیز کند. پس کسانی که این مشکل را دارند تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

مراحل پاک کردن لکه رژ لب از روی فرش و موکت

باید توجه داشته باشید که در صورت ایجاد لکه رژ لب بر روی موکت و فرش، سریع اقدام به پاک کردن آن نمایید. به منظور تمیز کردن لکه رژلب از روی فرش ابتدا حجم باقی مانده از رژلب بر روش فرش را از سطح آن به وسیله یک قاشق یا کارد بردارید. این کار را به نحوی انجام دهید که رژلب بر روی فرش پخش نشود و به عمق بافت آن وارد نشود. سپس به منظور جلوگیری از پخش شدن رژلب بر روی سطح فرش از یک چسب نواری استفاده نمایید. برای شستشوی آن نیز می توانید از خمیر دندان، اسپری مو، الکل و شامپو فرش استفاده نمایید. در صورت عدم آگاهی درست نیز می توانید از یک قالیشویی تهران کمک بگیرید.

پاک کردن لکه لاک بروی فروش ممکن است!

لاک یکی از محصولاتی است که خود دارای پاک کننده مخصوص می باشد. بهترین حلال و از بین برنده برای لکه لاک بر روی فرش استفاده از لاک پاک کن ها و استون ها می باشد. لوازم و موارد دیگری نظیر وایتکس و … نیز برای از بین بردن لکه لاک وجود دارد. اما مواد شوینده قوی سبب آسیب رساندن به بافت فرش نیز می شود. شوینده های دیگری مانند اسپری مو، آب اکسیژنه، الکل، شیشه شوی و … نیز برای انجام این کار مورد استفاده قرار می گیرند. تمامی این موارد را می توان با کمک اسفنج و پارچه ای نم دار و تمیز استفاده نمود.

ما یک مقاله داریم که در مورد پاک کردن لکه لاک بروی فرش را بررسی کرده ایم که می توایند آن را مطالعه کنید.

پاک کردن لکه رنگ مو از روی قالی

پاک کردن لکه رنگ مو از روی فرش ها کار بسیار دشواری است. پس بهتر است به منظور پاک شدن سریعاً آن را از بین ببرید. برای تمیز کردن لکه رنگ مو از روی موکت و فرش نیاز به لوازم و مواردی نظیر آب، مایع ظرفشویی، سرکه سفید، چند دستمال تمیز و سفید، الکل و آمونیاک می باشد. یک دستمال تمیز و سفید را بر روی لکه رنگ مو قرار داده و فشار دهید تا رنگ مو را جذب کند. یک قاشق غذاخوری مایع ظرفشویی و یک قاشق غذاخوری سرکه سفید را با دو فنجان آب ولرم مخلوط کنید. سپس یک دستمال تمیز دیگر را به محلول آغشته نموده و بر روی لکه فشار دهید. سپس همین کار را به وسیله دستمال خشک انجام دهید. این کار را تا زمان پاک شدن لکه از روی فرش تکرار نمایید. در مرحله بعد قسمت لک شده را با آب سرد خیس کنید و با دستمالی تمیز آب آن را بکشید. دستمال تمیز دیگری را در الکل زده و بر روی لکه قرار دهید و مجدداً با آب سرد خیس کرده و با دستمال تمیز کنید.

پاک کردن لکه کرم ‌پودر

پاک کردن و تمیز کردن لکه کرم پودر از روی فرش نیز یکی از دغدغه ها و معضلاتی است که افراد با آن دست و پنجه نرم می کنند. ابتدا باید موارد اضافی ریخته شده بر روی فرش را به وسیله کارد از روی فرش بر دارید. سپس از مواد شوینده نظیر مایع ظرفشویی که با آب مخلوط شده و یک حوله تمیز استفاده می شود. این محلول را در جهت الیاف فرش بر روی لکه اسپری کنید و به وسیله حوله مرطوب مواد را از روی فرش پاک کنید. اما باید توجه کنید را حوله را بر روی فرش نمالید و از روش ضربه ای استفاده کنید. در مرحله بعد از سرکه سفید استفاده نموده و آن را به صورت اسپری بر روی لکه کرم پودر بریزید. بگذارید سرکه چند دقیقه بر روی لکه باقی بماند. سپس به وسیله حوله ای مرطوب مواد را از روی فرش پاک کنید. در انتها نیز توسط آب و یک اسفنج مرطوب مواد باقی مانده بر روی فرش را به خوبی پاک کنید و نهایتاً از یک حوله تمیز، رطوبت باقی مانده بر روی قالی و فرش را بگیرید.

پاک کردن سایه چشم

برای پاک کردن و تمیز کردن سایه چشم از روی فرش نیز ابتدا باید سایه چشم اضافی و باقی مانده بر روی فرش را به وسیله جاروبرقی تمیز کنید. این مرحله را تا زمانی ادامه دهید که بیشتر الیاف فرش از سایه چشم پاک شده باشد. برای تمیز کردن سایه چشم ابتدا یک تشت در زیر لکه قرار دهید و مقداری آب ولرم بر روی آن بریزید. به طوری که آب آلوده و کثیف بر روی تشت بریزد. سپس مقداری شامپو فرش یا صابون را با آب ولرم مخلوط کرده و با کمک اسفنج روی لکه بکشید تا به طور کامل پاک شود. سپس مجدداً تشت را بر زیر آن قرار داده و آب ولرم را بر روی آن بریزید.

پاک کردن لکه ریمل

برای از بین بردن لکه ریمل از روی فرش در صورتی که هنوز خشک نشده و تازه است می توانید از یک اسفنج یا حوله استفاده نمایید. سپس به وسیله یک حلال نظیر الکل سفید، لکه را از روی فرش پاک کنید. همچنین به منظور تمیز کردن لکه ریمل از روی فرش یک فنجان آب سرد را با دو قاشق سرکه سفید مخلوط کنید و با حوله و یا اسفنج تمیز بر روی لکه بکشید. این کار را تا زمان پاک شدن لکه ادامه دهید. در صورتی که لکه ریمل از روی فرش به طور کامل پاک نشد و رنگ فر شما روشن است، می توانید از یک قاشق غذاخوری سفید کننده و دو فنجان آب سرد استفاده نمایید. محلول را بر روی لکه کشیده و بلافاصله آبکشی کنید. زیرا ماندگاری سفید کننده بر روی فرش ممکن است سبب وارد شدن آسیب به بافت فرش شود.

جمع بندی نهایی

پاک کردن لکه لوازم آریشی بروی فرش بسیار مشکل شایع در بین خانواده های ایرانی می باشد و همانطور که در بالا مشخص شد بعضی از لکه ها بسیار کار مشکلی اس اما شدنی می باشد و می توان لکه ها را به بهترین نحو تمیز کرد و نیاز به شستشوی فرش نمی باشد و با ترفندهای که گفته شد می توان بهترین عملکرد را داشت و در صورت مشکل برای پاک کردن لکه می توانید از قالیشویی بانو یکی از ارزانترین قالیشویی ها در تهران می باشد کمک بگیرید و از مشاوره رایگان آنها استفاده کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.