تغییر دکوراسیون داخلی با انتخاب پرده مناسب

شستشوی پرده مخمل
Share on facebook
Share on twitter
Share on pinterest
۰ ۰ رای
رتبه بندی

 انتخاب پرده مناسب برای پنجره‌های منزل نقش مهمی در جلوه دکوراسیون داخلی دارد. اگر مدت زیادی از خرید پرده منزلتان گذشته است و شستشوی پرده جلوه آن را از بین برده یا تمایل دارید دکوراسیون منزل خود را تغییر دهید، به فکر تعویض پرده باشید. شما می‌توانید با صرف هزینه مناسب پرده‌ای نو برای منزلتان تهیه کنید و تغییر مشهودی را در دکوراسیون پذیرایی یا اتاق خواب ایجاد کنید. اما توجه داشته باشید باید پرده‌ای متناسب با فضای مورد نظر انتخاب کنید تا ضمن کارآیی، فضا را زیباتر کند. در این مقاله نکاتی را یادآوری می‌کنیم که در نظر گرفتن آنها جلوه فوق‌العاده‌ای به منزل شما می‌بخشد.  

نور فضای منزل را در نظر بگیرید

وقتی برای خرید پارچه پرده به فروشگاه می‌روید در نظر داشته باشید که میزان نور در فروشگاه زیاد است و رنگ پارچه پرده در زیر این نور ممکن است با رنگ آن در فضای منزل متفاوت باشد. بنابراین بهتر است در هنگام روز برای خرید پارچه پرده اقدام کنید و ترجیحا در نور طبیعی آن را ببینید.

اگر فضای منزل شما نور کمی دارد پارچه رنگ روشن انتخاب کنید تا ضمن تامین نور، فضا را نیز بزرگ‌تر نشان دهد. پارچه‌های توری و پارچه‌های حریر که نور را از خود عبور می‌دهند گزینه مناسبی برای تامین نور فضاهای کم‌نور محسوب می‌شوند.

توجه داشته باشید پارچه‌های ضخیم مانند مخمل نیز باعث می‌شوند فضا کوچک‌تر به نظر برسد. اگر مایل هستید از این نوع پارچه استفاده کنید قسمتی از دیوار کنار پنجره را نیز برای پرده در نظر بگیرید و ریل پرده بزرگ‌تری نصب کنید تا نور بیشتری وارد محیط شود.

یک پرده سراسری برای دو پنجره کنار هم انتخاب کنید

اگر روی دیوار دو پنجره با فاصله کم وجود دارد بهتر است یک پرده سراسری برای دو پنجره و دیوار میان آنها تهیه کنید. در این صورت پرده جلوه بی‌نظیری به فضای منزل می‌بخشد. اما اگر فاصله دو پنجره زیاد است، دو پرده جداگانه تهیه کنید و روی دیوار میان پنجره‌ها تابلو یا شمعدان دیواری نصب کنید. البته اگر عرض دیوار میان دو پنجره زیاد باشد می‌توان از بوفه برای پر کردن فضا استفاده کرد.

از دو پارچه طرح‌دار استفاده نکنید

معمولا پرده پذیرایی از سه بخش پرده اصلی، دکور و والان تشکیل می‌شود. اکثر خانه‌های امروزی دارای سقف کاذب یا قاب پرده هستند و دیگر نیازی به تهیه والان برای پرده نیست. اما نصب دکور یا همان پرده‌های کناری زیبایی خاصی به پرده می‌بخشد.

معمولا برای پرده اصلی از پارچه سبک‌تر مانند حریر و برای دکور از پارچه ضخیم استفاده می‌کنند. برای انتخاب پرده مناسب مد نظر داشته باشید که هر دو پارچه را طرح‌دار انتخاب نکنید، زیرا فضا را بیش از اندازه شلوغ می‌کند. به طور معمول پارچه حریر را ساده و به رنگ روشن و پارچه دکورهای کنار پرده را طرح‌دار انتخاب می‌کنند. گرچه ممکن است از ساتن طرح‌دار برای پرده اصلی و پارچه مخمل ساده برای دکورها استفاده شود. نکته مهم این است رنگ‌ها با هم هماهنگی داشته باشند.

حتما این نکته را به خاطر داشته باشید رنگی که برای پرده انتخاب می‌کنید در ترکیب رنگ‌های موجود در دکوراسیون داخلی منزلتان وجود داشته باشد. پارچه‌های پرده‌ای در رنگ‌های متنوعی در بازار وجود دارند و شما هیچ محدودیتی برای انتخاب رنگ نخواهید داشت.

برای پنجره کوتاه پرده بلند در نظر بگیرید

برای آنکه فضا را کلاسیک کنید و ارتفاع سقف و دیوار را بلندتر جلوه دهید، برای پنجره سالن پذیرایی که قدی نیست پرده بلند نصب کنید. پرده بلند حتی به صورتی که یک متر از آن روی زمین قرار بگیرد، نمای بسیار زیبا و شکیلی به فضای سالن پذیرایی منزل شما می‌بخشد.

پرده‌ای متناسب با سبک دکوراسیون انتخاب کنید

پارچه‌های پرده‌ای بسیار متنوعی در بازار ارائه شده است. شما باید پرده‌ای متناسب با دکوراسیون منزل که می‌تواند سنتی یا مدرن باشد انتخاب کنید. برای فضای مدرن با مبلمان راحتی پرده‌ای ساده در اولویت قرار دارد اما اگر در سالن پذیرایی خود مبلمان کلاسیک قرار داده‌اید باید پرده‌ای متناسب با آن انتخاب کنید تا تمام اجزای دکوراسیون داخلی با یکدیگر هماهنگ باشند.

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
نظرات
مشاهده همه نظرات
قالیشویی بانو

برای بررسی کارشناسی شستشو قـالی شما با ما تماس بگیرید.

لوگوی قالیشویی بانو - فوتر

فرش‌ها، مبلمان و حتی موکت‌ها، محصولات ارزشمند و البته حساسی هستند. الیشویی بانو در خدمت شماست تا تجربه‌ای خوب و دلنشین از شستشوی فرش، موکت و مبلمان خود داشته باشید. ما با تجربه سال‌ها فعالیت در این زمینه، این اطمینان را به شما می‌دهیم که از مجموعه خدمات قالیشویی بانو رضایت کامل داشته باشید.