روش پاک کردن لکه اسلایم از روی فرش و مبل

ژل بازی اسلایم یکی از جذاب ترین اسباب بازی های بدون دردسر و سرگرم کننده برای کودکان است که ریختن آن روی فرش و مبل می تواند لکه هایی زننده و زشت را روی آن ایجاد کند. اما چطور می توان لکه حاصل از اسلایم را از روی فرش و مبل تمیز کرد؟ آیا چیزی در مورد روش های تهیه محلول پاک کننده اسلایم از روی فرش و مبل می دانید؟ در این مقاله قصد داریم تا شما را با بهترین روش های تمیز کردن لکه اسلایم از روی فرش و مبل آشنا کنیم.

خمیر بازی یا اسلایم چیست؟

یکی از جذاب ترین و جدیدترین بازی هایی که اکثر کودکان امروزی از آن لذت می برند، خمیر بازی یا اسلایم است. اسلایم درواقع یک نوع ماده خمیری با حالت ژلاتینی است که استفاده از آن موجب رشد خلاقیت و سرگرم شدن کودکان می شود. خمیر اسلایم که به آن خمیر جادویی نیز گفته می شود، بافت نرم و جذابی دارد و از همین رو معمولاً اکثر کودکان از بازی با آن بسیار لذت می برند. بازی با اسلایم موجب کاهش استرس، تقویت انگشتان و رشد خلاقیت می شود.

نحوه پاک کردن اسلایم از روی فرش

پاک کردن لکه اسلایم از روی فرش یکی از چالش های بزرگ برای مادرانی است که با این مشکل روبرو شده اند. بهترین کار این است که قبل از بازی با اسلایم یک پارچه روی فرش یا مبل پهن کنید، اما به هر حال ریختن اسلایم روی فرش ها اتفاقی اجتناب ناپذیر است و در این شرایط بهترین کار پیدا کردن یک روش کاربردی برای برطرف کردن آن است. در اولین مرحله از تمیز کردن اسلایم از روی فرش باید آن را با یک قاشق از سطح فرش بردارید. برای سفت شدن اسلایم می توانید از یک کیسه یخ استفاده کنید. یخ را داخل کیسه فریزر بریزید و برای حدود ۵ دقیقه روی محل لکه قرار دهید. این کار موجب سفت شدن اسلایم می شود. حال می توانید اسلایم را راحت تر از روی فرش جدا کنید.
در مرحله بعدی می توانید با کمک سرکه و یا ترکیب سرکه و جوش شیرین اقدام به تمیز کردن لکه باقی مانده روی فرش کنید. به یاد داشته باشید که استفاده از آب گرم به هیچ عنوان برای تمیز کردن لکه اسلایم مناسب نیست. این کار موجب نرم شدن اسلایم و نفوذ بیشتر آن به تار و پود فرش می شود.

مراحل پاک کردن اسلایم از روی مبلمان

برای تمیز کردن اسلایم و خمیر بازی از روی فرش به هیچ عنوان نباید آن را روی پارچه مبلی فشار دهید. این کار موجب پخش شدن لکه و چربی روی سطح مبل می شود. برای تمیز کردن لکه باید به صورت ضربه ای عمل کنید. در ابتدای کار باید با استفاده از یک قاشق غذاخوری ذرات اسلایم را از روی مبل بردارید. اگر اسلایم خیلی نرم و ژله ای است، می توانید یک تکه یخ را داخل کیسه فریزر بریزید و روی آن قرار دهید تا سفت شود. سپس می توانید اسلایم را راحت تر از روی مبل جدا کنید.
بعد از این کار با استفاده از یک دستمال تمیز و مرطوب به صورت ضربه ای شروع به تمیز کردن لکه کنید. استفاده از سرکه قرمز یا محلول سرکه و مقداری جوش شیرین نیز برای تمیز کردن لکه اسلایم از روی مبل بسیار مؤثر است.
استفاده از یک اسکاچ خیس و کفی نیز برای از بین بردن لکه اسلایم درست بعد از ریختن و جمع کردن آن می تواند روش مؤثری باشد.

یکی از مورادی که بسیار ممکن است در کنار لکه اسلیم و خمیز بازی بروی قالی پدیدار شود لکه گواش و مداد رنگی است که کودک توجه زیادی به این موضوع ندراد و شما باید مراقبت کنید که یکی از آنها روفرشی است که شستشن روفرشی بسیار ساده است.

محلول پاک کردن لکه اسلایم از روی قالی و مبل

یکی از بهترین ترکیبات برای تمیز کردن لکه اسلایم از روی فرش و مبل آب مقطر است. از آن جایی که آب مقطر فاقد مواد معدنی است، کمتر به رنگ فرش و مبل شما آسیب وارد می کند و راحت تر لکه را برطرف می کند.
توجه داشته باشید که اسلایم از چسب ساخته شده و از همین رو استفاده از سرکه سفید و آبلیمو می تواند به تمیز کردن لکه کمک زیادی کند.
ترکیب الکل و سرکه سفید نیز به مقدار مساوی می تواند در از بین بردن لکه حاصل از اسلایم از روی فرش و مبل بسیار مؤثر باشد برای استفاده از این ترکیب بهتر است آن را داخل یک شیشه اسپری خالی بریزید و روی محل لکه اسپری کنید. سپس می توانید با یک برس کوچک لکه را تمیز نمایید.

جمع بندی نهایی

ایجاد لکه و آلودگی روی فرش و مبل به خصوص با داشتن فرزند کوچک امری اجتناب ناپذیر است. اما به هر حال هر شما می توانید با به کار گیری روش های درست و اصولی اقدام به تمیز کردن لکه کنید. توجه داشته باشید که هر چقدر لکه ایجاد شده روی فرش و مبل سریع تر از بین برود، امکان تمیز کردن آن راحت تر است. به جا ماندن لکه برای مدت طولانی می تواند از بین بردن آن را سخت تر کند. قالیشویی بانو به عنوان یکی از بهترین و شناخته شده ترین قالیشویی های تهران به شما کمک می کند تا به سادگی فرش و مبلمان خود را تمیز کنید و بدون آسیب به تار و پود فرش و بافت پارچه مبلی از شر سخت ترین لکه ها نیز خلاص شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.