راهنمای شستشوی مبل استیل در ۵ مرحله

Steel sofa washing guide
Share on facebook
Share on twitter
Share on pinterest
۰ ۰ رای
رتبه بندی
تمیزکاری و شستشوی مبل استیل به نسبت سایر انواع مبلمان مشکل‌تر است. در این نوع مبلمان در قسمت رویه مبل، معمولا از پارچه‌های بافت دار استفاده می‌شود. همچنین چوب به کار رفته در آن نیز معمولا به صورت منبت‌کاری شده بوده و دارای برجستگی‌ها و در نتیجه درزهای متعدد است. همین موارد هم باعث سخت‌تر شدن شستشوی آن می‌شود. از سویی عوض کردن رویه این مبلمان کار ساده‌ای نیست.
در نتیجه باید هنگام شستشوی مبل استیل نهایت دقت را به کار ببندید. در این نوشته وب‌سایت قالیشویی بانو، انجام این کار را در ۵ مرحله خلاصه کرده‌ایم.

جاروکشی

به کمک جاروبرقی رویه مبلمان را به‌طور کامل جارو بکشید. برای انجام این کار جاروبرقی را را روی درجه بالا بگذارید. همین‌طور در صورت وجود، از سری‌های کوچک‌تر استفاده کنید تا هم با قدرت بیشتری گرد و خاک پارچه مبلمان خود را بگیرید و هم سطوح زیرین پارچه نیز تا جای ممکن عاری از گرد و خاک شوند. همچنین سری‌های کوچک‌تر برای جارو کردن درزهای مبلمان مناسب‌تر هستند.
پیش از انجام این مرحله دقت کنید که سری جاروبرقی شما کاملا تمیز باشد؛ تا خودش موجب کثیفی رویه مبل‌ها نشود.

گردگیری

در این مرحله از شستشوی مبل استیل با یک دستمال مرطوب، با حوصله کامل گرد و خاک نشسته روی چارچوب مبلمان را بگیرید. در هرجایی هم که احساس می‌کنید آلودگی به بخش‌های چوبی مبلمان چسبیده است؛ سعی کنید به کمک دستمال مرطوب و یک ماده شوینده ملایم، آلودگی ایجاد شده را پاک کنید.
در این مرحله کاملا مراقبت باشید که برای پاک کردن آلودگی‌ها از وسایل تیز و برنده استفاده نکنید؛ چراکه بخش‌های چوبی مبلمان در برابر ایجاد خط و خش بسیار آسیب‌پذیر هستند.

شامپو زدن

مقداری شامپوی مخصوص مبلمان را در میزان کافی آب گرم مخلوط کنید. این شامپو را در تمامی سوپرمارکت‌ها می‌توانید بایبید. همچنین نسبت آب و شوینده را می‌توانید روی جلد شامپو بیابید. آب و شامپو را آنقدر باید مخلوط کنید که کف بسیار زیادی تولید شود. پس از آن به کمک یک اسفنچ ابری تمیز، تنها کف ایجاد شده را روی سطح پارچه مبلمان خود پخش کنید. در این مرحله دقت کنید که آب موجود در سطل را نباید روی سطح مبلمان بریزید. چراکه به بخش‌های داخلی مبل نفوذ کرده و موجب مرطوب شدن، بو گرفتن و درنهایت پوسیدگی مبلمان می‌شود.
پس از پخش شدن کامل کف روی سطح مبلمان، آنها را به مدت ۳۰ دقیقه به حال خود رها کنید. این کار کمک می‌کند تا کف به‌خوبی آلودگی‌های روی سطح پارچه را در خود حل کند. سپس با یک دستمال پارچه‌ای تمیز شروع به پاک کردن کف روی مبلمان نمایید. در این مرحله سعی کنید مسیر حرکت دست‌تان هنگام پاک کردن به یک سمت باشد.

براق کردن چارچوب مبل

یکی از زیبایی‌های مبلمان استیل بخش چوبی و منبت‌کاری شده آن است. این بخش معمولا نقره‌ای یا طلایی رنگ است. اگر احساس می‌کنید چارچوب مبلمان شما کدر شده و درخشندگی سابق را ندارد؛ کافی است به کمک روغن مخصوص مبلمان چوبی، این بخش‌ها را جلا دهید.
برای انجام این کار بهترین ابزار پنبه است. میزان زیاد روغن موجب زیباتر شدن مبملان شما نمی‌شود. پس به اندازه کافی پنبه را به روغن آغشته کرده و در سطح چوب کاملا پخش کنید. روغن جلا باید آنقدر در سطح مد نظر پخش شود؛ که با دست کشیدن روی آن احساس چرب بودن نکنید.

خشک کردن

در آخرین مرحله بهتر است بگذارید مبلمان به مدت یک روز به حال خودش رها باشد؛ تا هم روغن به خورد چوب رفته و هم رویه مبلمان کاملا خشک شود. پس از آن می‌توانید با فشار کم جاروبرقی بار دیگر رویه مبلمان را جارو کشیده و از مبلمان تمیزکاری و شسته شده خود لذت ببرید.
اگر گمان می‌کنید که شستشوی مبلمان استیل کار سختی است و ترجیح می‌دهید انجام این کار را یک قالیشویی معتبر بسپتارید؛ ما در قالیشویی بانو آماده ارائه بهترین خدمات در این زمینه هستیم.

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
نظرات
مشاهده همه نظرات
قالیشویی بانو

برای بررسی کارشناسی شستشو قـالی شما با ما تماس بگیرید.

لوگوی قالیشویی بانو - فوتر

فرش‌ها، مبلمان و حتی موکت‌ها، محصولات ارزشمند و البته حساسی هستند. الیشویی بانو در خدمت شماست تا تجربه‌ای خوب و دلنشین از شستشوی فرش، موکت و مبلمان خود داشته باشید. ما با تجربه سال‌ها فعالیت در این زمینه، این اطمینان را به شما می‌دهیم که از مجموعه خدمات قالیشویی بانو رضایت کامل داشته باشید.