چگونه لکه شیر را از روی فرش و مبل پاک کنیم؟

ترفندهای پاک کردن لکه شیر بروی فرش

ریخته شدن مایعات بر روی فرش و مبل به نوعی است که سبب ایجاد لکه بر روی آن می گردد. ریختن شیر بر روی فرش، یکی از مشکلات و معضلاتی است که افراد علی الخصوص خانواده هایی که دارای فرزند کوچکی هستند، با آن مواجه می باشند. ماندن و ریختن شیر بر روی فرش و مبل علاوه بر بروز لکه و کثیفی بر روی آن ها سبب ایجاد بوی بد در محیط می دهند. شیرها حاوی مخلوط پروتئین ها و چربی ها هستند. به همین دلیل است که علاوه بر لکه، موجب بروز بوی بد می گردد. ما در این مقاله تلاش کردیم تا نکاتی در خصوص تمیز کردن و از بین بردن لکه و بوی بد شیر از روی فرش و مبل و شستشوی فرش در اختیار شما قرار دهیم، پس ما را تا انتهای مقاله همراهی کنید.

چرا شیر باعث ایجاد لکه بروی فرش و مبل می شود؟

همان طور که پیش تر به آن اشاره نمودیم، شیر ها نوعی از مایعات هستند که دارای پروتئین و چربی بسیار بالایی هستند و ریختن شیر بر روی مبل و فرش سبب ایجاد لکه بر روی آن می شود و این لکه نیز دارای بوی بدی می باشد و باید هرچه سریع تر اقدام به تمیز کردن قالی کنید.

با شیر ریخته روی فرش چه کنیم؟

بهترین روش برای از بین بردن لکه شیر و بروز این اتفاق، آن است که در اسرع وقت اقدام به پاک نمودن و تمیز کردن آن نمایید. زیرا ماندگاری شیر بر روی مبل و فرش، علاوه بر ایجاد ظاهری زشت و نامناسب، بوی بدی فرش را نیز به همراه دارد.

متدهای تمیز کردن لکه شیر از روی فرش

روش ها و متدهای مختلفی برای پاک کردن و تمیز کردن لکه شیر از روی فرش وجود دارد که می توان از این طریق مشکل به وجود آمده را برطرف ننمایید. از جمله راه کارهای شستشو فرش از لکه شیر، استفاده از محلول پاک کننده، استفاده از نوشابه، استفاده از شامپو فرش و استفاده از آمونیاک اشاره نمود.

از بین بردن لکه شیر از روی مبل

از بین بردن لکه شیر از مبل همانند تمیز کردن آن از روی فرش می باشد. باید بدانید که این کار را هر چه سریع تر و زود تر پاک کنید بهتر است. در صورت نداشتن آگاهی کامل نیز می توانید از بهترین قالیشویی در تهران کمک بگیرید. به منظور برطرف نمودن این مشکل ابتدا سعی کنید شیر ریخته شده بر روی مبل را به وسیله یک دستمال یا حوله تمیز، پاک کنید. حوله سبب جذب شیر می گردد. یک قاشق غذاخوری مایع سفید کننده و مواد شوینده را با یک فنجان آب مخلوط کنید. پارچه نخی را به محلول آغشته کنید و بر روی لکه قرار دهید و از بیرون به سمت مرکز بکشید تا لکه از بین برود. سپس یک پارچه نخی تمیز را به آب مرطوب کرده و محل مورد نظر را آبکشی و تمیز نمایید.

مراحل پاک کردن لکه شیر از روی فرش

برای از بین بردن لکه شیر از روی فرش نیز انجام مراحلی خاص ضروری و لازم است. در مرحله اول و پیش از شستشو فرش، شیر ریخته شده بر روی فرش را به وسیله یک حوله تمیز، پاک کنید. حوله به گونه ای است که شیر را به خود جذب می نماید و از فرش پاک می شود. در مرحله بعدی دو فنجان آب گرم را با یک قاشق صابون مایع ترکیب نمایید. سپس اسفنجی را به این محلول آغشته کرده و با استفاده از آن لکه روی فرش را پاک کنید. در مرحله بعد مقداری نوشابه گازدار را روی لکه شیر بریزید و اجازه دهید چند دقیقه بر روی آن بماند. در نهایت پارچه ای تمیز و مرطوب را بر روی آن کشیده تا به خوبی تمیز شود. همانطور که می دانید شیر یکی از محصولات غذایی است که بسیار پرمصرف است و با بسیاری از محصولات ترکیب می شود و یکی از انها شیر کاکائو می باشد که بسیار پرطرفدار در بین بچه ها می باشد به همین دلیل احتما ریختن آن چند برابر می باشد و ما در ادامه روش های پاک کردن آن پرداختیم.

پاک کردن لکه شیر کاکائو از روی فرش

پاک کردن لکه شیر کاکائو نیز همانند شیر بوده و نیاز به مواد اولیه و خاصی دارد. از جمله این مواد می توان به آب سرد، مواد شوینده آنزیم دار، آمونیاک، جوش شیرین، برس یا مسواکی نرم و حوله ای کاغذی و دستمالی تمیز اشاره نمود.

مراحل از بین بردن بوی بد شیر از فرش

همانطور که گفته شد شیر با وجود پروئتین ها و چربی ها علاوه بر لکه بوی بدی را نیز تولید می کند، مراحل و روش هایی را باید انجام داد تا بوی بد شیر نیز از بین برود. برای این کار بعد از بین بردن لکه، کاسه ای را برداشته و در داخل آن سرکه بریزید. سپس به وسیله پارچه ای تمیز آن را بر روی فرش بمالید. در مرحله بعد مقداری جوش شیرین را بر روی لکه مورد نظر بریزید. به طوری که لکه کاملاً پوشانده شود. بوی بد شیر توسط جوش شیرین جذب می گردد. در مرحله بعد به منظور خوشبو نمودن فرش، می توانید ازگل محمدی استفاده نمایید.

جمع بندی نهایی

در متن این مقاله به برخی از مواد مورد استفاده و روش های پاک کردن و شستشو فرش از لکه شیر و از بین بردن بوی بد ناشی از ماندگاری آن بر روی فرش و مبل اشاره نمودیم. اما در صورت نداشتن مهارت و یا وقت کافی بهتر است از یک شرکت معتبر برای شستشو فرش و مبل خود استفاده نمایید. ما یکی سری مراحل و ترفند ها را معرفی کرده ایم ولی شما می توانید اگر روش یا نکاتی بیشتر را می دانید با ما در میان بگذارید و در قسمت نظرات آن را بیان کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.